OMÜ ve Samsunspor Samsun’un en önemli markası

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ı ziyaret etti. İdman yapan Samsunsporlu futbolcularla görüşen Bilgiç, OMÜ ve Samsunspor’un Samsun’un en önemli iki markası olduğu söyledi


OMÜ ve Samsunspor Samsun’un en önemli markası

SAMSUN HABER - Yılport Samsunspor tesislerini ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Samsun Spor Kulübü Derneği Genel Sekreteri Haluk Tan ve Teknik Menajer Yücel Uyar’la bir araya gelerek idman yapan Samsunsporlu futbolcularla görüştü, onlara baklava ikram ederek birinci lig hedeflerinde başarılar diledi. Fikir alışverişi ve görüşlerin sunulduğu ziyarette Rektör Sait Bilgiç, Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’a Ondokuz Mayıs Üniversitesini (OMÜ) temsilen hediye takdim ederken, ünlü teknik adam da Samsunspor’un adını taşıyan yağmurluğu armağan etti.
ÖĞRENCİLERDEN FUTBOLCULARA SELAM
Yılport Samsunspor’un antreman sahasında idman yapan futbolcuları da ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ ve Samsunspor’un Samsun’un en önemli iki markası olduğuna dikkat çekerek sporculara “Size öğrencilerimizin selamını da getirdim. Başarılarınızı gururla takip ediyoruz. “ dedi. 25 yıl önce OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın, başarılı bir öğrencisi olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç “Ertuğrul Sağlam’ın o günlerden bu günlere geleceğini görmek mümkündü. Başarılı bir futbol kariyerinin yanında hak ederek derslerini verdi ve yüksek lisans yaparak akademik kariyerini de devam ettirdi. Bu nedenle rahatlıkla söyleyebilirim ki çalışan insanın kazanmaması için hiçbir sebep yok. Kim daha çok çalışıyorsa o kazanır. Yaradılıştan gelen farklılıklar olsa da bu farklılıkları giderecek tek şey daha çok çalışmaktır. Buna inanmanızı bir akademisyen olarak size ifade etmek istiyorum. Çok şanlısınız ki tecrübeli ve değerli bir teknik direktörünüz var. Bu sayede en kısa zamanda bir üst lige çıkacağınıza inanıyorum” diye konuştu.
EN İYİSİNE LAYIKSINIZ
Sporcuların iyi ve ahlaklı olması gerektiğini de vurgulayan Prof. Dr. Sait Bilgiç “Çalışkanlığınızın yanı sıra iyi ve ahlaklı insanlar olarak da gençlere örnek olmalısınız. Bu da size başarıyı getirecektir. Allah hepinize sağlıklı, başarılı nice yıllar nasip etsin” şeklinde konuştu.
BİLGİÇ’TEN BAKLAVA
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam da Rektör Sait Bilgiç’e iyi dilekleri ve ziyareti için teşekkür etti. Futbolculara ve teknik ekibe baklava ikram eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, ziyaretin sonunda Yılport Samsunsporlular ile hatıra fotoğrafı çektirdi