Başkan Demirtaş: İlkadım örnek olacak

 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, pazar yerlerinde çevre temizliği için ücretsiz poşet uygulamasına devam ettiklerini belirterek, "İlkadım'ı örnek pazar yerlerine sahip bir ilçe haline getireceğiz'' dedi


 Başkan Demirtaş: İlkadım örnek olacak

SAMSUN HABER - İlkadım  Belediyesi ilçe genelinde kurulan semt pazarlarına yönelik başlattığı ''Temiz Bir İlkadım İçin El Ele'' sloganıyla hayat bulan 'çöp poşet' uygulaması vatandaşın takdirini toplamaya devam ediyor. Uygulama hakkında açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım'ı örnek pazar yerlerine sahip bir ilçe haline getireceklerini söyledi.

ESNAFA TEŞEKKÜR
Hayata geçen uygulama ile kurulan halk pazarının ardından oluşan çöplerin toplanmasına yönelik çöp poşet uygulaması ile esnafa ücretsiz çöp poşeti dağıtarak çöplerin düzenli bir şekilde toplanmasını sağlanıyor. Öncelik olarak ilçe genelinde açılan sebze ve meyvecilerin bulunduğu alanda başlatılan poşet dağıtımının pazar tamamlandığında olumlu sonuçlandığını belirten İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Recep Aslan, ''Sabah dağıttığımız poşetlere pazar bittiğinde esnafımız çöplerini koyuyorlar ve görevli arkadaşlarımız da daha düzenli bir şekilde çöpler dağılmadan toplanması sağlanıyor. Bu konuda duyarlılık gösteren esnafımıza teşekkür ediyor ve bundan sonraki haftalar da da aynı duyarlılıkları göstermelerini diliyoruz'' şeklinde konuştu.

MODERN PAZAR YERLERİ HEDEFLİYORUZ

kurulan halk pazarlarında rahat ve huzurlu bir alışveriş yapılmasını amaçladıklarını kaydeden Demirtaş, "Şuan ilçemiz sınırları içindeki mevcut pazar yerlerinin yetersiz olduğunun farkındayız. Modern pazar yerleri inşa etmeliyiz. Hem pazarcı esnafı hem de vatandaşlarımız buna layıktır. Projelerimiz, düşüncelerimiz var. İlkadım'ı örnek pazar yerlerine sahip bir ilçe haline getirmek için çalışmalarımız sürdürüyoruz'' diye konuştu.