Meteoroloji'den kritik uyarı: Ani sel, su baskını olabilir

Meteoroloji, Samsun'da kuvvetli yağış ve rüzgar sebebiyle ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, heyelan, çatı uçması ve ağaçların devrilmesine karşı uyarıda bulundu


Meteoroloji'den kritik uyarı: Ani sel, su baskını olabilir

SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun'un doğusunda kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli  olması bekleniyor. Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Yerel dolu yağışı, Ulaşımda aksamalar, Aşırı yağış alan bölgelerde heyelan vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşları uyardı.

Kuvvetli rüzgar uyarısı da veren Meteoroloji şu ifadeleri kullandı: "Bölgemizde Kuzey ve Kuzey batılı yönlerden esmekte olan rüzgarın kıyı kesimlerde zaman zaman etkisini artırarak kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( Ulaşımda aksamalar, Çatı uçması ve ağaçların devrilmesi vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Samsun:Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 28 derece.