19 Mayıs’ta selin yaraları sarılıyor

Kuvvetli yağıştan zarar gören 19 Mayıs İlçesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Ekipler, ilçede meydana gelen sel ve heyelanın yaralarını sarıyor


19 Mayıs’ta selin yaraları sarılıyor

SAMSUN HABER - Geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış sonrası 19 Mayıs İlçesi Kuşkayası, Fındıklı ve Kösedik Mahalleleri’nde sel ve heyelan oluşan bölgelerde çalışmalar hızla devam ediyor.
CAN KAYBININ OLMAMASI TESELLİMİZ
Çalışmaları yerinde inceleyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “İlçemizde etkili olan sağanak yağış sonrası, maddi hasarın meydana geldiği mahallelerimizde ilk günden itibaren çalışmalarımız hızla devam ediyor. Birkaç evimizde su baskını olayı yaşanmış olsa da can kaybının olmaması en büyük tesellimiz oldu. İlçe tarım müdürlüğümüz zarar gören tarım ürünlerinin tespitini gerçekleştirirken, İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfımız da evlerde oluşan hasarları tespit etti. Bizler de belediye olarak tüm yollarımızı bakıma aldık ve bütün iş makinalarımızla çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. En kısa sürede çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz ’’dedi.