İlkadım''da cenaze nakil araçlarında ücretler değişmedi

İlkadım Belediyesi, cenaze nakil aracının kilometre fiyatında değişikliğe gitmeyerek,  geçen dönemde olduğu gibi 50 kuruşta karar kıldı


İlkadım''da cenaze nakil araçlarında ücretler değişmedi

SAMSUN  HABER - İlkadım Belediye Meclisi 1. dönem haziran ayı 6. toplantı 8. birleşime ait toplantı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında, yeni hizmet binasında gerçekleştirildi. Toplantıda, komisyonlara havale edilen 8 gündem maddesi görüşüldü. 
50 KURUŞTA KALDI
Cenaze işleri ve otobüs hizmetlerinin ücretlerinin gündeme geldiği toplantıda İlkadım Belediyesi, cenaze nakil aracının kilometre fiyatında değişikliğe gidilmeyerek, geçen dönemde olduğu gibi 50 kuruş, cenaze hizmetlerinde kullanılacak otobüslerde kilometre fiyatının 1 TL, diğer otobüs hizmetlerinde ise kilometre fiyatının 1,75 TL olmasına oy birliği ile karar verildi. 
8 MİLYON KREDİ TALEBİ
Mecliste ayrıca, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çöp toplama hizmetlerinde kullanılmak üzere 8 adet büyük çöp kamyonu için 3 milyon 440 bin, 7 adet küçük çöp taşıma kamyonu için 1 milyon 800 bin, 2 adet çöp taşıma kamyonu için 220 bin lira, 2 adet çekici için 1 milyon 125 bin, 4 adet römork için 1 milyon 463 bin olmak üzere toplam 8 milyon 68 bin TL İller Bankası’ndan kredi çekilmesine oy birliğine karar verildi.