Demirtaş: Hakkımı helal etmiyorum

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, PKK'lı iddiasıyla çok büyük bir zulme uğradığını belirterek, kendisine iftira atanlara hakkını helal etmeyeceğini söyledi


Demirtaş: Hakkımı helal etmiyorum

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 31 Mart seçimleri sırasında, kendisine PKK'lı diye iftira atanlara hakkını helal etmeyeceğini kaydetti. Atılan iftira ile kendisine çok büyük bir zulüm yapıldığını sözlerine ekleyen Demirtaş, büyük bir haksızlığa uğradığını vurguladı.

ÇOK KİŞİ BENDEN HELALLİK İSTEMELİ
Büyük bir iftira ile karşı karşıya kaldığını sözlerine ekleyen Demirtaş, "Benim için evinizin kapısını PKK'lıya açma dedirtmeye kimsenin hakkı yok. Bana en büyük zulüm budur. Ömrünü ülkücü camiaya adamış bir adamı nasıl PKK ile aynı kefeye koyabilirler. Bana oy vermeye bilirsiniz. Beğenmediğnizi, çalışmadığmızı söyleyebilirsiniz. Buna saygı duyarım ama bana kalkıpta PKK'lı deyip, yok kıravatlı PKK'lıyı İlkadım'a mı sokacaksınız deyip, PKK ile aynı kefeye somya çalışılması kabul etmem. Bu insanlara bu dünyada da öbür dünyada da hakkımı helal etmeyeceğim. Bir  çok kişinin de benden helallik alması gerekiyor" diye konuştu.