Mustafa Tüfek neyin peşinde?

Atakum Belediyesi'nde Cemil Deveci'nin görevi devralmasının ardından eski CHP Meclis Üyesi Mustafa Tüfek ve bir kaç kişiden oluşan bir grubun gayri resmi bir komisyon kurarak personelle özel görüşmeler yaptığı ve belediyeden geçmişe dönük resmi evrak çıkarttığı iddia edildi.


Mustafa Tüfek neyin peşinde?

SAMSUN HABER - AK Parti'den CHP'ye geçen Atakum Belediyesi'nde eski CHP Meclis Üyesi Mustafa Tüfek'in yetkisi olmadığı halde beraberindeki bir kaç kişi ile bir komisyon kurarak, personel ile görüşmeler yaptığı, geriye dönük belge talep ettiği ve bu belgeleri yasal olmayan bir şekilde belediyeden aldığı iddia ediliyor.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin seçimi kazandıktan sonra ve devir teslimde yaptığı birleştirici açıklamalar değerlendirildiğinde, kurulduğu iddia edilen komisyonla devri sabık yaratmak için özel çaba sarf edildiği ve siyasi görüşüne göre insanları sınıflandırmak suretiyle insanları etkilemeye çalışıldığı öne sürüldü.

Bir diğer iddia ise belediyede Cemil Deveci taraftarları ile eski CHP'li başkan Metin Burma’ya yakın olan kişiler arasında görüş ayrılığı olduğu, buna karşılık Başkan Deveci ve ekibinin seçim zaferi sonrası dengeleri koruma gayreti içinde olduğu. Devir teslim töreninde makamda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görselinin parçalanarak sökülmesi olayı da bu anlaşmazlıkların bir tezahürü olarak değerlendiriliyor. Söz konusu olaya Başkan Deveci’nin de canının sıkıldığı ve süratle olaya müdahale ederek görseli tekrar yerine koydurduğu konuşuluyor.

Başkan Deveci’nin zafer kutlamaları sonrası normalleşme sürecini beklediği ve yetkisiz bir şekilde hayata geçirilen uygulamalara bizzat kendisinin müdahale edeceği belirtiliyor.