Reklam
Gümüş: İstanbul seçimlerinin kaderini Samsunlular belirleyecek
Reklam

Gümüş: İstanbul seçimlerinin kaderini Samsunlular belirleyecek

23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimleri öncesi Samsun'daki siyasetçiler İstanbul'a aktı. SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş, "Samsunlular, İstanbul seçimlerinin kaderini tayin edecek" dedi

11 Haziran 2019 - 15:24

SAMSUN HABER - İstanbul'da 600 bin Samsunlu yaşarken, hemşehri dernekleri sıralamasında ise Samsun 5. sırada bulunuyor. Türkiye'nin nabzı İstanbul seçimleri için atarken Samsunlular bu seçimlerde büyük rol oynayacak. Samsun Dernekleri Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı Sezgin Gümüş 12 gün sonra yapılacak olan İstanbul seçimleri öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 

ÖNEMLİ BİR MİSYONUMUZ VAR
Hem Cumhur ittifakının hem de millet ittifakının adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimlerinde aldıkları oy oranlarının birbirine yakın olmasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle seçimlerin YSK tarafından yeniden yapılmasına karar verilmesi İstanbul seçimlerinin önemini bir kat daha artırdığını kaydeden Gümüş; 'İstanbul seçimleri sadece İstanbul'u değil, tüm Türkiye'nin sonucunu yakından beklediği bir seçim haline gelmiştir. Türkiye şu anda İstanbul'a akmış durumda. İstanbul'da yaşayan Samsunlular olarak bizler de siyasetçilerimizi burada ağırlamaya çalışıyoruz. SAMKON olarak önemli bir misyonumuz var. Kapımıza gelen ve bizlerden destek isteyen tüm hemşehrilerimiz bizlerin baştacıdır" dedi.

KUTUPLAŞMA OLMAMALI
İstanbul seçimlerinin son dönemde halkı ciddi anlamda kutuplaştırdığını, Türkiye'nin ise soğukkanlığa ve sağduyuya ihtiyacı olduğunu sözlerine ekleyen Gümüş; "Şartları ve gelişen olayları itibariyle İstanbul seçimlerinin halkımızda büyük bir gerginlik yarattığını görmekteyiz. Kim kazanırsa kazansın, sonuçta dünyanın sonu olmayacak. Bu bir yerel seçim ve kazanan kişi İstanbul'u yönetecek. Bizlerin halkımızdan beklediği sakinlik ve sukunet içerisinde dünyaya yeniden örnek olacak bir seçimin yaşanması. Hak edenin kazandığı bir seçim olması en büyük temennimiz. Şu da bir gerçek ki Samsunlular, İstanbul'daki seçimlerin kaderini tayin edecektir. Şimdiden hayırlısı olsun. Türkiye kazansın' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni infaz düzenlemesinin detayları belli oldu
Yeni infaz düzenlemesinin detayları belli oldu
SAMSUN HABER - Canik’te karneler  Başkan Sandıkçı’dan
SAMSUN HABER - Canik’te karneler  Başkan Sandıkçı’dan