Gençler Samsun Teknopark’ta buluştu
Reklam

Gençler Samsun Teknopark’ta buluştu

Samsun OMÜ Teknopark, üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla düzenlenen ‘TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!’ adlı girişimcilik programına ev sahipliği yaptı

02 Aralık 2019 - 11:15

SAMSUN HABER - Üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla eğitimden iş dünyası ile etkileşime, kuluçkadan rehberliğe geniş yelpazede destek sağlayan “TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!” adlı girişimcilik programı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun Teknopark’ta düzenlendi. Teknopark Kuluçka Merkezi’ndeki panele; OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, panelistler Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ‘Bu Gençlikte İŞ Var!’ Çalışma Grubu Başkanı İzel Levi Coşkun ile Çalışma Grubu Üyesi Çağatay Özkul, Samsun İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu, akademisyen ve girişimci öğrenciler ile Teknopark ekibi iştirak etti.

DİNAMİK BİR ÜNİVERSİTEYİZ
OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, OMÜ’deki girişimcilik ekosistemini geliştirmeye ve büyütmeye çalıştıklarını belirterek, “Dinamik ve yeniliklere açık olan bir üniversiteyiz. En son teknolojilere adaptasyon yeteneğimiz, girişimci akademisyen ve öğrencilerimizle buluştuğunda üniversitemizde girişimcilik ruhunu harekete geçirmek için elverişli bir iklim ortaya çıkıyor. Zaten üniversite yönetimi olarak Teknopark’taki girişim programlarına her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Samsun Teknopark da TÜBİTAK’a hazırladığı projeyle Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Uygulayıcı Kuruluşu olmaya hak kazandı” dedi. ‘Bu Gençlikte İş Var’ Çalışma Grubu Başkanı İzel Levi Coşkun, gençlere girişimciliği bir kariyer yolu olarak seçebilmelerini göstermek istediklerini söyledi.

KENDİNİZİ TANIMALISINIZ
Samsun İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu girişimcilikte bireyin kendini tanımasının çok önemli olduğunu belirterek, “Öncelikle kendimizi tanımalıyız. Başka bir ifadeyle kendimizin envanterini çıkarmalıyız. Zira verimlilik ve zamanın öne çıktığı bir zamanda yaşıyoruz, dolayısıyla verimlilik ve zamanı, kendi potansiyelimizi ve yeteneklerimizi ortaya çıkarmakta kullanmalıyız. Kendinizi doğru tanırsanız başarılı olacağınız bir alanın da bulunduğunu mutlaka göreceksiniz. Yeni kuşak olarak bilgiye ulaşmada olanaklarınız çok fazla, fırsatları iyi değerlendirmeniz gerekiyor” diye konuştu.

Ardından panel moderatörü TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Uzmanı Kadir Yusuf Öztürk, ‘Bu Gençlikte İş Var!’ programının on-line başvuru detaylarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

REKTÖR BİLGİÇ'E ZİYARET
Öte yandan ‘Bu Gençlikte İş Var!’ Çalışma Grubu Başkanı İzel Levi Coşkun ile Samsun İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu, Turizm Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yetkin Bulut’un eşliğinde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e nezaket ziyaretinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor