Reklam
Geleceğin mühendisleri MMO toplantısında
Reklam

Geleceğin mühendisleri MMO toplantısında

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Öğrenci Üye Komisyon toplantısı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi toplantı salonunda yapıldı

29 Aralık 2018 - 11:21

SAMSUN HABER - Toplantıya Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, Samsun Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç ve Öğrenci Komisyonu Üyeleri katıldı.

Toplantıda Samsun Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç,  Samsun Teknopark çalışmaları, verilebilecek olan eğitim ve ortak yapılabilecek etkinlikler hakkında komisyona bilgi verdi, 2019 yılında öğrenci üyelere yönelik deneyimler toplantıları, teknik seminerler ve teknik geziler planlanmıştır.

Toplantı ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Öğrenci Üye Komisyon Başkanı Ayşe Güdükçam; “Okul yaşantımız ve iş yaşantımız arasındaki geçecek olan süreçte okulumuzun yanı sıra, bizlerin bilgi birikim ve donanımlarını artırma çabası içerisinde olan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ile Öğrenci Üye Komisyonu olarak beraber çalışıp Öğrenci Üyelerin ihtiyaçlarına göre eğitimler, seminerler ve teknik geziler düzenlediklerini ve etkinliklerin devam edeceğini” söyledi.

ÖĞRENCİLERİMİZİ İŞ YAŞAMINA HAZIRLIYORUZ.

Toplantı ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan; “Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube olarak öğrencilere yönelik beraber oldukları dört yıl süresince Üniversite işbirliğiyle Deneyimler Toplantıları, Teknik Seminer ve Geziler, Staj Yeri oluşturma ve sosyal etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin mesleğe hazırlanma süreçlerine katkı koymaya çalıştık. Öğrencilerimizin, gelecekte yer alacakları iş yaşamına hazırlıklı olarak başlayabilmesini önemsiyoruz. Rekabetin yoğun yaşandığı, farkındalık yaratabilen ve donanımlı olanın önünün açık olduğu, iş yaşamında öğrencilerimizin almakta oldukları rutin eğitimin yanı sıra yabancı dil eğitimlerine ağırlık vererek ikinci hatta üçüncü yabancı dile sahip olabilmek için uğraş vermemiz gerekiyor. Tasarım ve inovasyon kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik eğitimlere yönelinmesi gerekiyor. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube olarak Öğrenci Üye Komisyonumuzla koordineli olarak öğrenci üyelerimizin mesleki ve sosyal gelişimine yönelik çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atakum'da gündem Yalı Kafe 
Atakum'da gündem Yalı Kafe 
Başkan Demir'den Babalar Günü mesajı
Başkan Demir'den Babalar Günü mesajı