Geleceğin mühendisleri için MMO-OMÜ işbirliği
Reklam

Geleceğin mühendisleri için MMO-OMÜ işbirliği

Samsun MMO Başkanı Kadir Gürkan, OMÜ Mühendislik Fakültesi'nde çalışmalarını yürüten MÜDEK sayesinde 'daha iyi yetiştirilmiş, nitelikli' mühendislerin mezun edildiğini açıkladı

13 Şubat 2019 - 14:14
Reklam

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Paydaş Toplantısı'na ev sahipliği yaptı. Toplantıya OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ve mezunları, MMO Samsun Şube yöneticileri katıldı.

 

DOÇ. MUSTAFA ÖZBEY TANITIM

Toplantıda, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Özbey, bölüm tanıtımını yaptıktan sonra Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği(MÜDEK) başvuru hazırlıkları hakkında katılımcılara detaylı bilgi aktardı.

 

GÜRKAN'DAN MÜDEK'E ÖVGÜ

Toplantı ile ilgili basına bilgi veren MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, MÜDEK'in, farklı disiplinlerdeki mühendislik eğitim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaptığını hatırlatarak, "MÜDEK, Türkiye’de mühendislik eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunuyor. Böylece güncel ve gelişmekte olan teknolojileri kavrayan, daha iyi eğitilmiş ve daha nitelikli mühendisler yetiştirilerek toplumun refahının ileri götürülmesine katkı sağlanıyor" dedi.

 

EĞİTİM KALİTESİNDE ARTIŞ

MÜDEK’in Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı (ENAEE – European Network for Accreditation of Engineering Education) ile International Engineering Alliance(IEA) Washington Accord’a üye olduğunu da hatırlatan Kadir Gürkan, "OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, bu kapsamda başladığı çalışmalarını devam ettiriyor. Bu çalışmalar, öğrencilerimizin eğitim kalitelerinde önemli artışa yol açacaktır" diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Samsun'da fıkra gibi olay
Samsun'da fıkra gibi olay