google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Gayretli: Veznedarların can güvenliği yok
Reklam

Gayretli: Veznedarların can güvenliği yok

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, SASKİ’de veznedar olarak görev yapan Ahmet Emin Tok’un darp edildiğini belirterek, “Tahsildarların can ve mal güvenliklerinin sağlamasını talep ediyoruz” dedi

23 Nisan 2019 - 17:42
Reklam

SAMSUN HABER - SASKİ Genel Müdürlüğü Canik Bölgesi’nde dış veznede tahsildar olarak görev yapan Ahmet Emin Tok’un, su faturasını yatırmak için gelen bir vatandaş tarafından darp edildiğini kaydeden BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, çalışanların can güvenliğinin olmadığını söyledi.

DARP RAPORU ALDI

Yapılan saldırıyı kınadıklarını kaydeden Gayretli, “BEM-BİR-SEN üyemiz Ahmet Emin Tok, çalıştığı vezneye su faturasını yatırmak için gelen bir vatandaş tarafından darp edildi. Üyemiz vatandaşa, ‘Sıranız geldiğinde işlem yaparım başkasının hakkına giremem’ dediği için darp edilmiştir. Kardeşimize yumruk atan vatandaş, olay sonrası kaçmıştır. Üyemiz, darp esnasında bayılmış, kendine geldiğinde ise hastaneye gidip darp raporu almıştır. Daha sonra karakola giden üyemiz, saldırganı teşhis edip şikayetçi olmuştur. BEM-BİR-SEN olarak  bu saldırıyı kınıyor ve olayın takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

GÜVENLİK KAMERALARI OLMALI

Dış veznedarların can güvenliğinin olmadığını sözlerine ekleyen Gayretli, “BEM-BİR-SEN olarak dün yaşanan saldırı olayından 4 gün önce SASKİ ve Büyükşehir Belediyesi’ne can güvenliği maddesin de yer aldığı bir dilekçe sunmuştuk. SASKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nden cevap beklerken, ne yazık ki bu olay yaşandı. Bizler, veznelerde güvenlik kameralarının, korumalı alanların, korumalı araçların olmasını talep ediyoruz. Bu konu ile ilgili çalışmalara başlayacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları