google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Erhan Usta Babacan’ın partisine mi geçiyor?
Reklam

Erhan Usta Babacan'ın partisine mi geçiyor?

MHP'den ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın yeni kurulacak partinin Karadeniz yapılanmasını üstlendiği ve MHP'li bazı milletvekilleri ile görüşmeler yaptığı iddia edildi

13 Eylül 2019 - 10:39

SAMSUN HABER - Ekonomiden Sorumlu eski Devlet Bakan Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin Karadeniz yapılanmasını  MHP'den ihraç edilen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta'nın üstlendiği iddia edildi.

Yeniçağ Gazetesi'nden Fatih Ergin, Babacan'ın kuracağı yeni partinin Karadeniz yapılanmasını, 2019 başında MHP'den ihraç edilen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta'nın üstlendiğini yazdı.

USTA MHP'Lİ VEKİLLERLE GÖRÜŞÜYOR
Erhan Usta'nın, eski partisi MHP'den bazı milletvekilleri ile de görüşmeler yaptığı iddia edildi. Usta'nın görüşme yaptığı MHP'li isimlerin Cumhur İttifakı'ndan rahatsız olduğu, ancak yeni parti teklifine de henüz net bir cevap vermediği belirtildi.

MHP'Yİ ETKİLEMEZ
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ise konuyla ilgili  "Erhan Usta ve ekibini tanıyoruz. Yeni partiye geçiş yapması da MHP'yi etkilemez" dedi. Ancak Samsun'da MHP'ye yakın kaynaklar, 31 Mart yerel seçimlerindeki Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sırasında Usta'ya MHP içerisinden destek verenlerin de yeni partiye geçeceğini öne sürdü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber -  9 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 9 Temmuz güncel altın fiyatları