Reklam
Erdoğan Samsun’da gençlerden söz aldı
Reklam

Erdoğan Samsun'da gençlerden söz aldı

19 Mayıs 1919’un 100. Yılında Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerden söz aldı. Erdoğan, “Gençlerimizle her bir araya gelişimde geleceğimize olan güvenim daha da pekişiyor” dedi

19 Mayıs 2019 - 15:52 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 17:41

SAMSUN HABER - Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü kutlamaları için Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere seslendi. Erdoğan, Samsun’da gençlerden söz aldı.
EN GÜÇLÜ CEVAP GENÇLERDEN
Erdoğan en güçlü cevabı gençlerden aldığını belirterek, “Ne zaman tek bayrak dediysek, Ne zaman tek vatan dediysek, ne zaman tek devlet dediysek en güçlü cevabı gençlerimizden aldık. Gençlerimizle her bir araya gelişimde geleceğimize olan güvenim daha da pekişiyor. 19 Mayıs, 23 Nisan ve 29 Ekim ruhu ülkemiz her köşesinde yaşanıyor.”
HEDEFLERİMİZE İLERLİYORUZ
Türkiye’yi dimdik ayakta tuttuklarını kaydeden Erdoğan, “Gazi Mustafa kemal beraberindeki bir avuç arkadaşıyla Samsun’a ayak bastığında başlattığı mücadeleye inanmayanlar vardı. Rahmetli Menderes demokrasi bayrağını açtığında ülkemizde böyle bir şey olamayacağı düşüneneler vardı. Merhum Turgut Özal Türkiye’yi kendine güvenen ve dünyada söz sahibi yapmak için yola çıktığında ona kin besleyenlerin sesi daha çok çıkıyordu. Biz de17 yılda ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine üzerine çıkarmak için attığımız her adımı, Türkiye inanmayan, güvenmeyen daha da kötüsü içten içe husumet duyan kesinlere rağmen gerçekleştirdik. Nasıl ki gazi Mustafa Kemal 19 Mayıs’ta işgale boyun eğmeden, çareyi mandada arayanalar itibar etmeden sadece Hak’la ve halka mücadelesini yürüttüyse, biz de aynı şekilde hareket ediyoruz. Kendi ülkesinin tökezlemesinden medet umanlara rağmen Türkiye’yi dimdik ayakta tutuyor hedeflerimize doğru ilerliyoruz” diye konuştu.
DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU VEREN GENÇLİK BU
Erdoğan Samsun’da gençlerde de söz aldı. Erdoğan gençlere şöyle seslendi: Gençler 19 Mayıs ruhunu tıpkı ilk günkü heyecanı ile yaşatmaya var mısınız? Gençler,  23 Nisan ruhunu tıpkı o günkü heyecan ve coşku ile sürdürmeye var mısınız? Gençler, 29 Ekim’de ilan ettiğimiz Cumhuriyetimize ilk değil son devletimizin olduğu bilinci ile sahip çıkmaya var mısınız? Gençler, uğrunda büyük acılar çektiğimiz büyük mücadeleler verdiğimiz demokrasimize gözümüz gibi bakmaya var mısınız? Gençler 15 Temmuz’da olduğu gibi istiklalimiz ve istikbalimiz uğrunda gerektiğinde canımız pahasına mücadeleye var mısınız? Gençler, 2023 hedeflerimizi ne pahasına olursa olsun gerçekleştirmeye var mısınız? Gençler,  Türkiye’ye çelme takmaya, önüne engeller koyarak durdurmaya çalışanlara, derslerini vermeye var mısınız? Gençler, Sultan Alp Arslan’ın, Selahattin Eyyubi’nin, Ertuğrul Gazi’nin, Fatih’in, Yavuz’un Abdülhamit Han’ın, Gazi Mustafa Kemal’in izinden giderek, maziden atiye kurduğumuz köprüyü ebediyete kadar ayakta tutmaya var mısınız? İşte geleceğimiz emanet ettiğimiz gençlik bu. İşte Asımın nesli bu. İşte dosta güven, düşmana korku veren gençlik bu. Samsunda, tüm gün sürecek kutlamalara katkı veren, herkese özelikle sporcularımıza şükranlarımı sunuyorum. İstiklal harbimizin kahramanları başta olmak üzere Bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimiz,  gazilerimizi, kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da kaçakçılar yakayı ele verdi
Samsun'da kaçakçılar yakayı ele verdi
Olympian Akademi Spor Kulübü’nden Multimedya Atölyesi’ne ziyaret
Olympian Akademi Spor Kulübü’nden Multimedya Atölyesi’ne...