En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Menderes Samancılar:...
Reklam

En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Menderes Samancılar: “Ödülümü çocukları kıyılara vurulan Suriyeli komşularımıza adadım”

53’üncü Antalya Film Festivali Altın Portakal ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

23 Ekim 2016 - 22:42
Reklam

53’üncü Antalya Film Festivali Altın Portakal ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Menderes Samancılar, ödülü çocukları kıyılara vurulan Suriyeli komşularına adadığını ifade ederek, Suriyeli vatandaşların acıları paylaşılmadan hiçbir şeyin anlamının olmadığını ifade etti.


Ödül töreni sonrasında açıklama yapan en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi Oyuncu Menderes Samancılar, ödülünü Suriyeli vatandaşlara adadığını ifade ederek, “Ödül almayı umudumuz vardı. Festivaller böyle bir şeydir. Diğer yarışmacı arkadaşları da kutluyorum. Gerçekten ülkemizde çok değerli oyuncu arkadaşlarımızın yetiştiğini ve geleceğe imza atacaklarını biliyorum. Ödülümü savaştan kaçarken çocukları kıyılara vurulan Suriyeli komşularımıza adadım. Onları sokakta gördükçe içimiz yanıyor. Bir insanın ülkesini bırakıp buralara gelip gariban ve mağdur olması kolay bir şey değil. Onların acılarını paylaşmasak hiçbir şeyin anlamı yok” dedi.


“Seyircimizden geri dönüşümler benim için çok daha önemliydi”


Tereddüt filmindeki performansıyla hem uluslararası hem de ulusal kategoride en iyi kadın oyuncu ödülü sahibi olan Oyuncu Ecem Uzun ise ödül töreni sonrasında yaptığı açıklamada, “Buranın izleyicisi muhteşemdi. Çok mutluyum. Seyircimizden geri dönüşümler benim için çok daha önemliydi. Ödülü bize layık gören herkese çok teşekkür ederim” dedi. En I·yi Yönetmeni ödülünün sahibi Yönetmeni Mavi Bisiklet filminin yönetmeni Ümit Köreken ise ödülü beklemediklerini ifade ederek, “Üç ödül birden aldık. Bu film için oyuncularımız ve çocuklar çok emek verdi. Onların emeklerine çok teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor