Reklam
ELVİNDER duyarsız kalmadı
Reklam

ELVİNDER duyarsız kalmadı

ELVİNDER, Türk Kızılay’ı tarafından yapılan kan bağışı çağrısına sessiz kalmadı. Dernek yönetimi ve gönüllü üyeler, Kızılay için kan ve kök hücre bağışında bulundu

15 Ocak 2019 - 14:48

SAMSUN HABER - ELVİNDER, Türk Kızılay Genel Başkanı Doktor Kerem Kınık’ın ‘kan bağışında bulunun’ çağrısına sessiz kalmayarak, kan ve kök hücre bağışında bulundu. İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi’nde bulunan kan alma birimde bir araya gelen dernek yönetimi ve gönüllü üyeler, Samsunlulara örnek oldu.

YARDIMCI OLMAK İSTİYORUZ

Muhtarlardan büyük destek aldıklarını kaydeden ELVİNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurver Şahin, “Dernek olarak, Kızılay’ın yaptığı çağrıya duyarsız kalmadık. İnsanlara el veren Türk Kızılay’ı ile gurur duyuyoruz. Kan Hayat Kurtarır sloganı ile bizler de bugün buradayız. Bütün derdimiz insanlara yardımcı olabilmek. Herkesi kan bağışına bulunmaya davet ediyorum” dedi.

KAN BAĞIŞI AZALMIŞTI

Türk Kızılay’ Orta Karadeniz Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım ise, “Kış mevsimi kan bağışı olumsuz etkilendi ve bağışlarda bir azalma yaşandı. Bu anlamda Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yurt genelinde, vatandaşlara kan bağışına davette bulundu. Bölgemizde de insanlar bu çağrıya çok güzel geri dönüş yaptılar. Bu sese kulak veren ELVİNDER’e de çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

GÜNLÜK 350 ÜNİTE

Yıldırım bölgede günlük 350 ünite kan alınması gerektiğini belirterek, “Bölgemizin kan ihtiyacın sorunsuz bir şekilde karşılanması için günlük 350 ünite kan almamız gerekiyor. Yapılan çağrıdan önce günlük 250 ünite kan alıyorduk. Çağrı sonrası bağışlar 400 üniteye yaklaştı. 18-65 yaş arasında her birey kan bağışında bulabilir. Kök hücre için ise 18-50 yaş aralığındaki vatandaşlar bağışta bulunabilir. Tüm vatandaşlarımızı kan ve kök hücre bağışına davet ediyoruz” şeklinde konuştu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun şehidini karşıladı
Samsun şehidini karşıladı
Başkan Aksu'dan çiftçiye müjde
Başkan Aksu'dan çiftçiye müjde