Reklam
Dünya Değişim Günü’nde anlamlı etkinlik
Reklam

Dünya Değişim Günü’nde anlamlı etkinlik

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Samsun’da bulunan Gençlik Merkezi ‘’TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi’’ gönüllüleri Atakum’da denizi ve sahili temizledi

08 Temmuz 2019 - 19:36

Dünya Değişim Günü kapsamında, bulundukları ilçe olan Atakum sahilinde, Körfez sahil ile Yeni Mahalle arasındaki alanda, denizden, yürüyüş yolundan ve yeşil alanlardan, pet ve cam şişe ile sigara izmaritlerini toplamaya çalıştı.

17 yıldır Atakum ilçesinde birbirinden çeşitli, öğretici, eğlenceli ve bilgi dolu atölyeler ve sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini belirten, Gençlik Merkezinin Etkinlik Sorumlusu Semiha Memişoğlu yapmış olduğu açıklamada; ‘’ Ben yaklaşık 2 yıldır Gençlik Merkezinde gönüllülük yapıyorum, etrafımda gördüğüm sorunlara çözüm üretiyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühedisliği son sınıf öğrenciyim. Biz gençler, sadece Dünya Değişim Günü’nde değil, her anımızda etrafımızı iyileştirmek için seferber oluyoruz. Dün ne yazıkki sahilimizin, denizimizin, az da olsa yeşil alanlarımızın kirliliğine şahit olduk. Her 5 adımda bir avuç sigara izmariti, her 10 adımda bir pet ve cam şişe topladık. Yaşadığımız ortak alanda bilinçlendirme çalışmalarının yapılması için yerel belediyeleri birlikte işbirliğine davet ediyoruz’’ açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çarşamba’da uyuşturucu operasyonu: 3 tutuklama
Çarşamba’da uyuşturucu operasyonu: 3 tutuklama
KARAASLAN: KIRMIZI-BEYAZA, SİYAHIN EKLENDİĞİ BU ACI GÜNÜ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
KARAASLAN: KIRMIZI-BEYAZA, SİYAHIN EKLENDİĞİ BU ACI GÜNÜ...