Down sendromlu Asude’nin hayali gerçek oldu
Reklam

Down sendromlu Asude'nin hayali gerçek oldu

Samsun'da yaşayan down sendromlu Asude Kaşıkçı'nın beyaz gelinlik hayali gerçek oldu. Kaşıkçı'ya düzenlenen sembolik düğün gerçeği aratmadı

30 Nisan 2019 - 15:31
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun'da yaşayan 20 yaşındaki down sendromlu Asude Kaşıkçı'nın beyaz gelinlik hayali, sembolik bir düğün organizasyonuyla gerçeğe dönüştürüldü. Mutluluğun Kanatları Derneği'nin sosyal medya üzerinden organize ettiği düğün gerçek düğünleri aratmazken kuaför, gelinliği diken terzi, salon sahibi, sahneye çıkan sanatçılar ücret almadı. Düğüne gelenler ise takı takmayı ihmal etmedi. 


Samsun'da Mutluluğun Kanatları Derneği, 20 yaşındaki Asude Kaşıkçı'nın gelinlik hayalinden haberdar olunca, bu hayali gerçekleştirmek için sosyal medya üzerinden yardım talep etti. Yardımsever vatandaşların gelinlik, düğün salonu, kuaför hizmeti gibi ihtiyaçları karşılanması üzerine Asude'nin hayali gerçeğe dönüştü.

GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI
Düğün salonuna babasının Nazmi Kaşıkçı'nın kolunda gelen Asude, babasıyla dans ederken gözyaşlarını tutamadı. Baba Kaşıkçı, kızının hayalini gerçekleştirenlere teşekkür ederek, "Bir baba olarak onun mutlu olması bizi de çok mutlu etti. Hayalini gerçekleştirdiği için tüm Samsunlulara teşekkür ederim. Evde bize sürekli 'Ben de gelin olmak istiyorum.' diyordu. Amaç onu mutlu etmek ve hayalini gerçekleştirmek" dedi. Asude Kaşıkçı da en büyük hayali gerçekleştiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

MUTLULUĞA ORTAK OLDUK
Mutluluğun Kanatları Derneği Başkanı Burcu Keskin ise "Asude, bize gelinlik giymek istediğini söyledi. Biz de sosyal medya üzerinden bunu paylaştık. Bunun üzerine Asude'ye gelinlik dikmek isteyenler ve organizasyonun tamamını karşılamak isteyenler oldu. Hayırsever vatandaşlarımız sayesinde bu hayali gerçeğe dönüştürdük. Herkes Asude'nin mutluluğuna ortak oldu" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
İlkadım Belediyesi’nde kadro değişikliği iddiası
İlkadım Belediyesi’nde kadro değişikliği iddiası