google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Reklam
  • Reklam
Doktorlar sağlıkta şiddeti protesto etti 
Reklam

Doktorlar sağlıkta şiddeti protesto etti 

Samsun Tabip Odası, geçtiğimiz günlerde Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde Dr. Tufan Yanık'a hasta yakınları tarafından uygulanan şiddeti protesto amacıyla basın açıklaması düzenledi

15 Ocak 2019 - 14:27
Reklam

SAMSUN HABER - 12 Ocak tarihinde Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde Dr. Tufan Yanık hasta yakınları tarafından darp edilmişti. Olayın ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan doktorlar, sağlıkta yaşanan şiddet olaylarını protesto etti.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Eşi Dr. Kamil Furtun da görevi başında öldürülen Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Neslihan Furtun, “Biz doktorlar olarak işimizi güvenlik kaygısı duymadan yapmak istiyoruz” dedi. Doktorların sürekli şiddete mağdur olduğunu dile getiren Dr. Funda Neslihan Furtun, “Sağlıkta uygulanan yanlış politikalar ve üstüne üstlük sağlıkçılar ve daha çok da doktorlar için söylenen olumsuz söylemler şiddeti körüklemiştir. Sağlıkta dönüşüm, halkımızın hekimlere dönük bakışını saygı, sevgi anlayış yerine öfke, tepki ve şiddete dönüştürmüştür. Biz doktorlar ve sağlık çalışanları olarak işimizi güvenlik kaygısı duymadan, hastamıza yeterli zaman ayırarak yapmak istiyoruz. Çarpık sistemin getirdiği sıkıntıların hedefinde olmak istemiyoruz. Bu son gelişen vahim olayda doktor, hemşire ve sekreter arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Sağlıkta şiddetin önüne geçilene kadar, çalışırken iş ve can güvenliğimiz sağlanana kadar, çalışma şartlarımız bilim ve insan haklarına uygun şekilde düzenlenene kadar mücadelemiz devam edecektir" diye konuştu. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korona virüs kısıtlamaları bir süre daha devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korona virüs kısıtlamaları bir süre...