google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Devlet Bahçeli: Türkiye’de erken seçime ihtiyaç yok
Reklam

Devlet Bahçeli: Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yok

Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret eden MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yok. Bu söylemler terörle mücadeleyi zayıflatır" dedi.

12 Ağustos 2019 - 08:27

Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim tartışmalarıyla ilgili konuştu. Türkiye'nin erken seçime ihtiyacı olmadığını söyleyen Bahçeli, bu söylemlerin terörle mücadeleyi zayıflattığını vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, terörle mücadele ve erken seçim konularına ilişkin açıklama yaptı.

İKİ BAYRAM ARASININ RÖNTGENİNİ ÇEKTİ

"Aziz milletimizin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. İki bayram arası Türkiye'de sosyal, siyasal ve ekonomik olayların analizinin yapılmasına ihtiyaç var. İki bayram arası derken 4 Haziran 2019'le 11 Ağustos 2019 arasını kastediyorum. Bu süreçte seçim yenilenmesi oldu. Daha değişik yorumlar oldu. Terörle mücadele devam etti. Ekonomik yönden politikalar tartışılır konuma getirilmek istendi. Bunlara rağmen bayrama ulaşmış olduk."

YENİ SİSTEMDE KARARLILIK

"Bundan sonra Türkiye'nin sosyal ve ekonomik sorunlarını çözecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kararlı duruşuyla yapılacak reformlar sürecine geçilmiştir. Ben önümüzdeki günlerde çalışmaların bu yönde ağırlık kazanacağı yönünde iyimser bir anlayışa sahibim."

ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI

"Türkiye'de zaman zaman televizyon kanallarındaki tartışmacılar, seçim sistemi üzerindeki tartışmalardan ziyade, 'Nasıl Türkiye'yi daha iyi yönetiriz' yönünde görüşler ortaya koymaktan ziyade Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmaya açıyorlar. Bunu yaparken de parlamenter sistemi gündeme getirmeden önce ona akıl kazandıracak erken seçim tartışması yapıyorlar. Dün akşam yine buna benzer bir tartışma yürütüldü bir muhtelif kazandı. Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yok. Bu söylemler terörle mücadeleyi zayıflatır. Bu tartışmalar güneyimizdeki terör devletinin kurulması demektir. PKK/PYD'ye yeniden cesaret vermek demektir. Türkiye'de güçlü bir idari yapının sürekliliğine ihtiyaç vardır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak çalışmalıyız 
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak...
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı