Reklam
Demirtaş’tan sanatçılara destek
Reklam

Demirtaş'tan sanatçılara destek

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sanatın ve sanatçının yanında olduklarını belirterek, "Samsunlu sanatçılara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz'' dedi

23 Mayıs 2019 - 10:20

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gazi başkanlık makamında Samsun Sanatçılar Derneği Başkanı Ömer Mutlu ile yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Samsun’da sanatının gelişmesi için yapılabilecek çalışmalar hakkında sanatçılarla fikir alışverişinde bulunan Başkan Demirtaş, sanatçılara ziyaretten dolayı teşekkür etti. Demirtaş, İlkadım'ın sanatsal ve kültürel faaliyetlerin kalbi konumunda olduğunu belirterek, belediye olarak kültürel ve sosyal faaliyetlere destek olacaklarını söyledi.

TOPLUMU AYDINLATIYORSUNUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Demirtaş, "Sanatınızla, yaptıklarınızla hem toplum aydınlanıyor hem dünyamıza, yaşamımıza zenginlik katıyorsunuz. Siz aynı zamanda topluma yön gösteren kişilersiniz. Sizler hep güzelliği temsil ediyorsunuz. Bizim bütün sanat camiasıyla, eğitim camiasıyla her alanda bu şehir için çalışan insanlarımız ile birlikteliklerimiz olacak" diye konuştu.

GÖNÜL BAĞLARIMIZI KOPARMIYORUZ

İlçe halkının sanata ve sanatçıya olan ilgisini öne çıkarmak adına belediye olarak çeşitli etkinliklerle sanatçılar ile sanatseverleri buluşturacaklarını sözlerine ekleyen Demirtaş, ''Kentteki sanat etkinliklerinin yaygınlaşması için TSM, THM koroları gibi halkımızın katılım sağlayacağı şenlikler bu bağlamda bizler için önemli yer tutuyor. Sanatçılarımızla çalışmalarımızın sadece etkinliklerle sınırlı kalmaması için ilişkilerimizi sıkı tutup, gönül bağlarımızı koparmıyoruz. Bu manada Samsunlu sanatçılara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Başkan Togar o listeden BİM'i kaldırdı
Başkan Togar o listeden BİM'i kaldırdı
 Samsun Vezirköprü'de o mahalle karantina altına alındı
Samsun Vezirköprü'de o mahalle karantina altına alındı