Demirtaş: Çevreye duyarlı nesiller yetiştireceğiz
Reklam

Demirtaş: Çevreye duyarlı nesiller yetiştireceğiz

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, çevreye duyarlı nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Atık Yağ ve Atık Pil Kutusu uygulamasını öncelikle okullarımızda başlatmayı düşünüyoruz” dedi

31 Mayıs 2019 - 12:24

SAMSUN HABER - Samsun Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İlkadım Belediyesi, TEMA Vakfı işbirliği ile düzenlenen 'Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevre ile Olur' etkinliğinde çevreninin önemine dikkat çekildi.Düzenlenen etkinliğe Samsun Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
DEMİRTAŞ HİZMETİ DEĞERLENDİRDİ
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, öğrenci ve halktan oluşan kalabalığa fidan ve çiçek dağıtımı yaptı. Vali Yardımcısı Avcı ile birlikte stantları gezen Başkan Demirtaş, ambalaj atıkları, cam ambalaj atıkları, atık pil ile bitkisel ve madeni atıklarının toplanması konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi. Başkan Demirtaş, 444 55 06 Alo Atık Hattı'nı kendi telefonunda arayarak verilen hizmeti değerlendirdi.
DOĞANIN KİRLENMESİNİ ENGELLEYECEĞİZ
İlkadım’da çevre bilincinin oluşmasına çok önem verdiklerini kaydeden Demirtaş,  ''Dünya ülkelerinde geri dönüşüm bilinci varken, ülkemizde bu bilinci insanlarımıza aşılamakta zorluk çekiyoruz. Biz bu sene İlkadım Belediyesi’nce üretilen Atık Yağ ve Atık Pil Kutusu uygulamasını öncelikle okullarımızda başlatmayı düşünüyoruz. Amacımız hem çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak hem de milli kayba ve doğanın kirlenmemesi önüne geçmek. Gelecek nesillere de bu bilinci aşılayarak ekonomimize de büyük katkıda bulunacağız'' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da tedbirsizlik yeni vakalara yol açıyor
Samsun'da tedbirsizlik yeni vakalara yol açıyor
Samsun'da uygulanan şehirlerarası seyahat sınırlaması kaldırıldı
Samsun'da uygulanan şehirlerarası seyahat sınırlaması...