google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Reklam
  • Reklam
CHP Samsun İl Başkanlığı partinin 96. yaşını yemekle kutladı
Reklam

CHP Samsun İl Başkanlığı partinin 96. yaşını yemekle kutladı

CHP Samsun İl Başkanlığı, partinin 96. kuruluş yıl dönümünü düzenlenen yemekle kutladı. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, "CHP’nin neferi olmak bizleri gururlandırıyor” dedi

10 Eylül 2019 - 10:04 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 - 11:27
Reklam

SAMSUN HABER - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı 96. kuruluş yıldönümü kutlama programları kapsamında yemek programı düzenledi. Villa Düğün Salonu’nda gerçekleşen yemeğe, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, il ve ilçe yönetimi ve çok sayıda partili katıldı. 
96. YILIN GURURUNU YAŞIYORUZ
Programda konuşma yapan CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, kuruluşlarının 96. yılında gururlu olduklarını belirterek, “9 Eylül 1923’den bu yana geçen 96 yılda Türkiye Cumhuriyeti’nin sadık bekçisi ve savunucusu olan bir partinin üyesi ve neferi olmak bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor. Atatürk’ün benim iki büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyor ve CHP üyeleri olarak, Cumhuriyet değerlerini korumak için çalışıyoruz” diye konuştu.
CHP’Yİ VATANSEVERLER KURDU
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise, “CHP’nin olduğu kadar ülkeminiz açısından da bugün bu tarih çok önemli. Kurtuluş savaşını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları mücadele verirken Kurtuluş Savaşı sonrası, bu ülkenin kurtuluşu CHP’yi kurdular. CHP, savaş sonrası kurulan bir partidir. Vatanseverlerin kurduğu partidir. Ben de bu partinin içerisinde olmaktan onur ve şeref duyuyorum” ifadelerini kullandı.
KARARLI VE İNANÇLIYIZ
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, hiçbir zorluk karşısında yılmadıkların belirterek, “96 yıl önce bugün Anadolu’nun vatanseverleri milletimizin makus tarihini değiştirme iradesini ete kemiğe büründürerek yeni ilke ve hedefler belirleyerek, Kuvay-i Milliye ruhunu bir parti çatısı altında topladı. İşte o çatı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Partimiz, 96 yıl önceki kararlılıkla, inançla ve aşkla, ülkemizin bağımsız, laik, çağdaş bir devlet olarak var olması ve güçlenmesi için çalıştı, çalışıyor ve çalışmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

2019/09/2019-09-10-11-01-01.jpg
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - Samsun'da 14 Temmuz nöbetçi eczanelerin listesi
Samsun Haber - Samsun'da 14 Temmuz nöbetçi eczanelerin listesi