Reklam
CHP’de kongre süreci başladı
Reklam

CHP'de kongre süreci başladı

CHP'de dün başlayan ve yaklaşık 7 ay sürecek olan kongre sürecini değerlendiren Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, "Bir şenlik havasında, birlik ve beraberlik içerisinde bir süreç geçireceğiz" dedi

22 Ekim 2019 - 12:52

SAMSUN HABER - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kongre süreci için düğmeye bastı. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, yaklaşık 7 ay sürecek olan kongre süreci hakkında bilgi verdi. Kundak, öncelikle ilçelerden başlayacak olan kongreler kapsamında, delege seçimlerinde oy kullanacak üye çizelgelerinin 27 Ekim'e kadar askıda kalacağını kaydetti.
İLÇE SEÇİMLERİ 14 ARALIK’TA BAŞLIYOR
8 Kasım'da mahalli delege seçimlerinin olacağını söyleyen Kundak,  14 Aralık'ta ise ilçe kongrelerinin başlayacağını, Ocak 2020'nin ortalarına kadar ilçe kongrelerinin tamamlanacağını aktardı.
İL KONGRELERİ 3 ŞUBAT'TA
İl kongrelerinin ise 3 Şubat'ta başlayacağını ifade eden Kundak, sürecin 2 Mart'ta sona ereceğini, il kongrelerinin bitmesinin ardından büyük kurultayın tarihinin belirleneceğini ifade etti. 
BEKLENTİLERE GÖRE KARAR VERİLECEK
Yeniden başkan olup olmayacağı konusunda açıklama yapan Kundak, "Yeniden başkan olup olmayacağımı söylemek için henüz çok erken. Önce örgütümüzün nasıl şekillendiğini görmemiz lazım. Örgütümüzün istekleri, beklentileri nedir? Ona göre karar verilecek" diye konuştu. 
BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ
Şenlik havasında bir kongre süreci geçireceklerini sözlerine ekleyen Kundak, "Bu süreci kendi içimizde gayet güzel bir şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde, kimseyi kırmadan geçireceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Başkan Doğan bir aylık maaşını ihtiyaç sahiplerine bağışladı
Başkan Doğan bir aylık maaşını ihtiyaç sahiplerine...