google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Carus’tan Murat Keskin’e sert sözler
Reklam

Carus'tan Murat Keskin'e sert sözler

Eski MHP'li avukat Alperen Carus, MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen ve İlkadım Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yapan Murat Keskin'i hedef aldığı iddia edilen paylaşımlarda bulundu.

17 Ocak 2019 - 12:46 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 12:53

2011 genel seçimlerinde MHP'den milletvekili adayı olan ve 2004-2009 MHP Atakum Belediye Meclis Üyesi olan avukat Alperen Carus, geçtiğimiz günlerde MHP'den istifa eden Atakum belediyesi meclis üyelerini hedef alan paylaşımlarda bulundu.

SIDDIĞIM'A MARAZ ÇIKARANLARA DUR DİYECEĞİZ

Carus ilk paylaşımında,

''Aylar sonra facebook sayfamı açmak zorunda kaldım. Zira hem kendimi ifade etmem gereken konular,hem de iyi niyetle de olsa yaptığım yanlış bazı işlerden dolayı herkesten özür dilemem gereken konular olduğu ortaya çıkmıştır. Ben siyaseti yaptığım sürece hep MHP çatısı altında ve sadece MHP”nin girdiği seçimi kazanması adına yapmış bir kardeşinizim aynı zamanda bu hırsımızdan faydalanan bazı kişilerin de hak etmedikleri konumlara taşınmasına iyi niyetle olsa da sebep olan bir kişilerden biri olduğum da kendi açımdan netleşmiştir. Bu sebeple bildiğimiz,vakıf olduğumuz konularda siyasetin direkt içinde olmasak bile bizim de söyleyecek iki çift sözümüz olacaktır. İhtiyacı olduğunda,köprüyü geçene kadar,çıkarı olduğu kadar bize “sıddığım”,”dayım” vs deyip, işi-çıkarı bitince de aklınca bir maraz çıkarıp bizimle yollarını ayırdıktan sonra kafasına göre filmler çevirerek,elde ettiği konumları sonuna kadar sömüren keneler ve sülüklere elimizle-dilimizle olmadı kalbimizle dur diyeceğiz. Beytülmala soktukları eli münasip bir yerlerine mümkünse sokacağız. Evet ,bu da bizim saflığımız,salaklığımız oldu ama geç te olsa telaffisi için uğraşacağız. Bu vesile ile hala bazı konumlara gelmesinde emeğimiz olan herkese de belki bir mesaj vermiş olacağız. Doğru olanın yanında,yanlış olanın tam karşısındayız. Amiyane tabirle “maymun gözünü açtı”. Öğrenmenin yaşı yok,hala öğrenmemize katkı sunan herkese gereğince teşekkür etmek te bizim boynumuzun borcu olsun...'' ifadelerine yer verdi.

HEM FINDIĞIN İÇİ HEM ZEYTİNİN DIŞI

NEDEN BUGÜNÜ BEKLEDİNİZ?

Carus son paylaşımında ise,

''Siyasi bazı mevzulardan dolayı uzunca süredir aramın serin olduğu,yaşça benden oldukça büyük bir şahsı muhteremin güzel bir sözü vardı ; “hem fındığın için,hem zeytinin dışı”. Ne güzel söz değil mi ? Bu günlerde tam da bu sözün cuk oturduğu haller zuhur ediyor. MHP”de seçilmiş sıfatı ile makam işgal eden bazı muhteremler kafalarına göktaşı inmiş gibi birden bire istifa edip İYİ Partiye geçiverdiler. Geçebilirler,bunda ne var ? Diyebilirsiniz. Tabiki geçebilirler,en demokratik haklarıdır. Ancak bizde de hani biraz şeytanın avukatlığı var,ister istemez sorma ihtiyacı duyduk;

1- iYİ Parti kurulalı neredeyse 1-1.5 yıl oldu,evvelinde de MHP içinde ciddi bir muhalefet vardı,sizin gibi genç arkadaşları o zamanlar neden sahalarda göremedik ?

2- MHP”den bir çok seçilmiş kişi istifa edip,risk alarak İYİ Partiye geçerken siz neyi beklediniz?

3- Turfanda Cumhurcular olarak AKP cenahı ile olan al gülüm,ver gülüm ilişkilerinizi son ana kadar devam ettirmek sizin için çok mu önemliydi,ya da sizin için bunun önemi neydi ?

4- Bu kadar geç vakte kadar bekleyip,seçime çeyrek kala istifa etmeniz bende bu istifanızın MHP yada lideri ile fikri anlaşmazlığınıza dayalı olmadığına yönelik kesin kanaat oluşturuyor,eğer öyle olsa en başında istifa ederdiniz,istifanızın bu kadar geçe kalmasının altında sadece ve sadece çıkarlarınız yoksa ne var ?

5- Bu kadar süre mücadele verilerek kurulan bir partiye gelip direkt üst makamlara talip olmayı,sizden önce elini taşın altına koymuş,o partiye emek vermiş insanlara saygısızlık olarak görmüyor musunuz ?

6- Bulunduğunuz siyasi makamı AKP ile olan turfanda ittifakınız icabı haliyle CHP aleyhine yıllarca kullandınız,üstelik bunu İYİ Parti kurulduktan sonra da aynen devam ettirdiniz. Talip olduğunuz siyasi makamlarda olurda şaşıp yanılıp sizi namzet yaparlarsa CHP”lilerden oy istemeye utanmayacak mısınız ? Neyse sorularım şimdilik bu kadar. Şimdilik teşekkürler.'' ifadelerine yer verdi.

2019/01/2019-01-17-12-51-19.jpg
2019/01/2019-01-17-12-51-28.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x