Çarşamba Ev Hanımları Derneği kadınlara nefes oldu
Reklam

Çarşamba Ev Hanımları Derneği kadınlara nefes oldu

Çarşamba Ev Hanımları Derneği, 'Uzatılan Her El, Kadın İçin Bir Nefes' projesiyle ilçedeki kadınları geleneksel el sanatları kurslarıyla buluşturdu

17 Eylül 2019 - 10:26 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 12:03
Reklam

SAMSUN HABER -  İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Çarşamba Ev Hanımları Derneği tarafından yürütülen 'Uzatılan Her El, Kadın İçin Bir Nefes' projesi kapsamında ilçedeki kadınlara, geleneksel el sanatları kursları düzenlendi.

EĞİTİMLER BİTTİ GEZİLER BAŞLAYACAK
Kurs hakkında bilgi veren proje koordinatörü Onur Şen,“ Projemiz 15 Ocak 2019 tarihinden itibariyle faaliyete geçti, kadın sağlığı eğitimi, medya okur-yazarlığı eğitimi, temel bilgisayar eğitimi ve son eğitim faaliyeti olan Geleneksel El Sanatları kursu 361 saat verilerek gerçekleşti. Kursumuzun gerçekleşmeden önce Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği imzaladık. Akabinde ise Çarşamba Halk Eğitimi Merkezi ile kursumuz açıldı. Geleneksel El Sanatları kursu faaliyeti projemizin en uzun eğitim ayağıydı. Bu uzun ve birçok yönü olan kursumuza büyük destek veren Çarşamba Halk Eğitimi Müdürü Enver Şahin’e önce proje koordinatörü olarak sonra ise katılan Çarşamba’lı kadınlarımız adına teşekkür ederim" dedi. Projede eğitim faaliyetlerinin bittiğini kaydeden Şen, kadınların sosyalleşmesi için gezi faaliyeti ve farklı etkinlikleri de hayata geçireceklerini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü