Çarşamba’da Aktif Yaşam Merkezi tamamlandı
Reklam

Çarşamba’da Aktif Yaşam Merkezi tamamlandı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, engelli bireylere hizmet vermeyi amaçlayan ‘Aktif Yaşam Merkezi’nin tamamlanarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devir edildiğini söyledi

08 Mayıs 2019 - 15:35

SAMSUN HABER - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba Ticaret Borsası’nın birlikte projelendirdiği, engelli bireylere hizmet vermeyi amaçlayan “Aktif Yaşam Merkezi” tamamlanarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devrediliyor.
EN KISA SÜREDE FAALİYETE GEÇECEK
Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına devir için protokol imzalayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz en kısa zamanda ‘Aktif Yaşam Merkezinin’ faaliyete geçeceğini söyledi.
ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimize, yaşlılarımıza daha iyi imkanlar sağlamak için çalışmalarımız devam edecek. Engelli bireylere yönelik olan her projenin yanında olacağız. Engelli bireylerin Aktif Yaşam Merkezi’nde sosyalleşmelerini ve mesleki alanlarda kendilerini geliştirmesini sağlayacağız” dedi.
SOSYAL HAYATA KAZANDIRACAĞIZ
Aktif Yaşam Merkezi’nin inşasını Çarşamba Belediyesi ile üstlendiklerini belirten Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, "Biz 'Engelli birey yoktur, engelleri kaldırılmayan birey vardır' ilkesiyle projede bulunuyoruz. Engelli bireyleri eğitmek, onlara mesleki iş becerilerini kazandırmak ve istihdamlarını sağlayarak günlük hayata katılmalarını sağlamak amacıyla merkezi kuruyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor