Reklam
Caniklilere hastane müjdesi
Reklam

Caniklilere hastane müjdesi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Gazi Devlet Hastanesi'nin bir şubesinin Canik İlçesi'ne açılacağının müjdesini verdi. Yer tespitinin tamamlandığını kaydeden Sandıkçı, hastanenin 15 poliklinik olarak hizmet vereceğini söyledi

07 Şubat 2020 - 17:09

SAMSUN HABER - Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Kültür Merkezi'nde muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda, yaptıkları ve hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgi veren Sandıkçı, Gazi Devlet Hastanesi'nin bir şubesinin Canik İlçesi'ne kaydetti. 

SÖZ VERDİK HAYATA GEÇİRDİK
Canikli muhtarlara ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Sandıkçı, “Söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçirdik, hatta çok daha fazlasını gerçekleştirdik. 2020-2021 yıllarında sizlerde ilçemizdeki bu değişimi göreceksiniz. İlçemizdeki hizmetleri aksatmadan yürütmek için çalışmalarımız sürüyor. Ankara’da bakanlıklarda, Çevre Şehircilik ve İçişleri Bakanlarımızla görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Sağ olsunlar bizleri geri çevirmeden destek veriyorlar. Vekillerimizle de aynı şekilde görüşerek istişare ederek, Büyükşehir Belediyemizle de aynı şekilde uyum içerisinde çok şükür hizmetlerimizi yürütüyoruz. Hükümet konağımızın projesi onaylandı, zemin etüdü yapıldı. Kuzey Yıldızı Mahallemizde eski cezaevinin olduğu alana iki ay içerisinde 7 bin metre kare alana yapımına başlanacak. İlçemizin ana omurgası olan hükümet konağı da yapılmış olacak. Gençlik merkezimizin de binası hazır 2 ay gibi bir zamanda hizmete girecek” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SONA GELİNDİ
Kentsel dönüşümde sona gelindiğini belirten Sandıkçı, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte çalışmalarımız çok güzel bir şekilde devam ediyor. Soğuksu ve Gaziosmanpaşa Mahallelerimizde kentsel dönüşüm çalışmalarımızın sonuna yaklaştık. Soğuksu Mahallemizde başlama arifesindeyiz. Plan onaylamada, hazır, önümüzdeki hafta son noktayı koyup bakanlık onayından sonra görüşmeler başlayacak. Belediye Evlerine yapılacak olan yürüyen merdivenin ihalesi bitti. Önümüzdeki ay içerisinde başlayacak. Bu güne kadar işin mutfağındaydık. Önümüzdeki günlerde inşallah yaptığımız çalışmaların yansımasını sahada hep birlikte göreceğiz. Fen işleri müdürlüğümüz programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Kış şartlarından dolayı zorlandığımız, mağduriyet yaşayan bir mahallemiz olmadı” şeklinde konuştu.

İLÇEMİZE HASTANE KAZANDIRIYORUZ
Gazi Devlet Hastanesi'nin bir şubesinin Canik ilçesine açılacağını kaydeden Sandıkçı, “Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 15 poliklinik olarak hizmete geçecek. Yer tespitini tamamlandık. Bundan sonra Canikli vatandaşımız Gazi Devlet Hastanesine gitmeden ilçemiz sınırları içerisinde sağlık hizmetlerinden faydalanmış olacak” ifadelerini kullandı.

KARADENİZ'DE BİR İLK
Başkan sandıkçı, “Karadeniz Bölgesi’nde olmayan bir okulu ilçemize kazandırıyoruz. Bir hayırsever vatandaşımızın yardımıyla ilçemize Doğa Okulu yapıyoruz. Gürgen Yatağı’nda üniversitenin yanında bir alana Doğa Okulu (yaşayan okul) yapacağız. Karadeniz Bölgesi’nde olmayan bir okulu da ilçemize kazandırmış olacağız. Bu okul sadece ilçemize değil şehrimize hizmet verecek. Örnek bir okul olacak. Türkiye’de sadece Düzce’de var. İkincisi ilçemizde olacak.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
 18 yaş altı çocuklara sokağa çıkma yasağı geliyor
18 yaş altı çocuklara sokağa çıkma yasağı geliyor