Reklam
Canik’te emlak vergisinde ikinci dönem başladı
Reklam

Canik’te emlak vergisinde ikinci dönem başladı

Canik Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü mükelleflere önemli hatırlatmada bulunarak, 1 Kasım’da başlayan emlak vergisinin ikinci taksit ödemelerinin 30 Kasım’da sona ereceğini duyurdu.

31 Ekim 2019 - 16:05

SAMSUN HABER - Emlak vergisinin mayıs ve kasım aylarında ödenmesi gereken taksitlerin ikincisi 1 Kasım’da başlandı. Canik Belediyesi, mükelleflerin vergilerini geciktirerek cezalı duruma düşmemeleri için hatırlatmada bulunarak son ödeme gününün 30 Kasım 2019 Cumartesi günü mesai bitimi olduğunu bildirdi. 
VERGİ GELECEĞİN TEMİNATIDIR
Canik Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafında yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: Emlak vergisi, belediyelerin kamu hizmetlerini sunarken ihtiyaç duydukları finansmanın en önemli kaynağını teşkil etmektedir. Belediyelerin görevi halka en kaliteli hizmeti sunmaktır. Hizmetten kasıt sadece zorunlu hizmetler değil, ilçemizin sosyal, kültürel, spor ve turizm gibi birçok alanda yeni tesisler kazandırmak ve Canik İlçesi’nde yaşayan vatandaşlarımıza iş imkânı sağlayacak projelere imza atmaktır. İlçemizin gelişmesini, değişmesini ve yaşamsal kaliteyi yükseltecek hizmetlerin gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyduğu işgücünün yanı sıra gerçekleşmesini sağlayacak en önemli bileşenlerinden biri de belediyelerin finansman kaynaklarından olan vergi gelirleridir. Gelişmiş ülkelere bakıldığında gelişimlerinde katkı sağlayan en önemli faktörlerden biri vergi aracılığı ile sağladıkları finansmandır. Şunu unutmayalım ‘Vergi Geleceğin Teminatıdır’.
BELEDİYEYE GELMEDEN ONLİNE ÖDEME
Müdürlük açıklamalarına şöyle devam etti: “1-30 Kasım tarihleri arasında toplanacak olan emlak vergisinin 2. taksiti için vatandaşlarımızın duyarlı olmasını ve yapılacak olan hizmetlerde onların da yanımızda paydaş olarak yer almasını beklemekteyiz. Vatandaşlarımızın vergi ödemelerini belediyemiz hizmet binasına gelmeden de belediyemizin resmi web adresinden ve banka havale, EFT ve posta çeki yoluyla hesabımıza yatırabilmektedirler. İlçemizin gelişimine katkı sağlamak için vergi ödemeleriniz yapmayı unutmayalım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Köktaş: Kitap fuarları farkındalık yaratıyor
Milletvekili Köktaş: Kitap fuarları farkındalık yaratıyor
Başkan Sandıkçı’dan Samsunspor'a seyirci desteği
Başkan Sandıkçı’dan Samsunspor'a seyirci desteği