Reklam
Canik’te asansörler de dezenfekte ediliyor
Reklam

Canik’te asansörler de dezenfekte ediliyor

Canik Belediyesi, Dünya’yı etkisi altına alan Korona virüs salgınının yayılmasını önlemek için tedbir amaçlı ilçe binalarındaki asansörlerin bakımını üstlenen yetkili firma ile birlikte hijyen ve dezenfekte çalışması yapıyor

23 Mart 2020 - 16:43

SAMSUN HABER - Canik Belediye’si sivil savunma birimi ekiplerince ilçe binalarındaki asansörlerin bakım ve onarımına yetkili firmayla irtibat halinde, kontrol ve bakımı öncesi, dezenfekte edilerek kullanılmasını sağlıyor. Canik Belediye Başkan Sandıkçı, “Halkımızın sağlığı için Korona virüs salgınına karşı bütün önlemleri almaya devam ediyoruz” dedi.

İLÇENİN TAMAMINDA ÇALIŞMA YAPILIYOR
Başkan Sandıkçı yaptığı açıklamada, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen korona virüs salgınının yayılmasını önlemek için tüm çalışmaların içerisindeyiz. Bakanlıklarımızın uyarılarını harfiyen uyguluyoruz. İlçemiz genelinde insanlarınızın özellikle yoğun olarak kullandığı alanların tamamında dezenfekte çalışmaları yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu. 
BAKIM ÖNCESİ DEZENFEKTE
Özellikle bina sakinlerinin tamamının günün her saati yoğun olarak kullandığı asansörlerin periyodik bakımları kadar, hijyen ve dezenfekte çalışmalarının da yapılması gerektiğini belirten Başkan Sandıkçı, “Halkımızın sağlığı için gerekli bütün tedbirlerimizi almamız şart. Ancak bu şekilde sağlığımızı tehdit eden virüsün yayılmasına engel olabiliriz. Her gün yüzlerce elin değdiği asansör çağırma düğmeleri ve içerisinde temas ettiğimiz tutunduğumuz alanların da mutlaka dezenfekte edilmesi gerekiyor. İlçemiz gelenindeki asansörlerin bakımını üstlenen yetkili firmayla irtibat halinde bakımı ve onarımı öncesi dezenfekte çalışmalarını yürüterek, halkımızın sağlıklı bir şekilde kullanmasını sağlıyoruz. Devletimizin tüm uyarılarını dikkate alarak, ilçe halkımızla, tüm paydaşlarımızla el birliği içerisinde bu salgının üstesinden geleceğiz. Evimizde kalalım, ülkemizin geleceğine, sağlığına katkıda bulunalım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
SAMPA'DAN YÜZ SİPERİ ÜRETİMİNE DESTEK
SAMPA'DAN YÜZ SİPERİ ÜRETİMİNE DESTEK