google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Canik Belediyesi’nden birliktelik örneği
Reklam

Canik Belediyesi’nden birliktelik örneği

Canik Belediyesi Mahalle Buluşmaları kapsamında düzenlediği programla, ilçedeki partilerin teşkilatlarında destek alarak, büyük bir birliktelik örneği sergiledi.

13 Eylül 2019 - 16:42
Reklam

SAMSUN HABER - Canik Belediyesi vatandaşların taleplerini ve sorunlarını bizzat yerinde tespit edip dinlemek için tertip ettiği Mahalle Buluşmalarının ikincisini Atatürk Mahallesi’nde gerçekleştirdi. ‘Başkan Mahallemde’ projesi kapsamında Atatürk Mahallesi Camii önünde gerçekleştirilen buluşmaya Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş, CHP Canik İlçe Başkanı Bülent Kutbay, AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Atatürk Mahallesi Muhtarı Lütfi Tercanlı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda tüm katılımcılara tek tek söz verildi. Mahalle halkı talep ve sorunlarını dile getirdi.

CANİK’TE ORTAK AKIL DEVREDE

Canik’te ilkleri gerçekleştirdiklerini kaydeden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı " Şu an Canik'te ilkler yaşanıyor. Büyük bir birliktelik örneği sergileyerek görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak sizleri dinlemek ve sorunlarınızı istişare etmek için bir araya geldik. Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Sizin kararınız olmayan hiçbir şeyin altına imza atmıyoruz. Canik'te "Ben yaptım oldu." dönemi kapanmıştır. Ortak akılla sorunlarımızı karşılıklı istişare ederek çözüm yollarını birlikte bulacak ve uygulamayı kısa sürede Büyükşehir Belediyemizle uyumlu bir şekilde sahaya yansıtacağız" dedi

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİ

Kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu oluşturduklarını ifade ederek sözlerini sürdüren Başkan Sandıkçı " Artık Büyükşehir, ilçe ayrımını ortadan kaldırıyoruz. Şu partili bu partili ayrımı yapmadan derdi Canik olan herkesle bir araya gelerek, tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet ilkesiyle adaletli bir şekilde hizmet seferberliğimizi başlattık. Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle 6 ayda 26 kilometre sathi kaplama ve asfalt yol yaptık. Bu mana da ilçemizde gerçekleştirdikleri çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beyefendiye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VATANDAŞLARA KAPILARIMIZ AÇIK

Sandıkçı açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımıza kapımız her daim açık. Whatsapp hattımızı aktif hale getirerek işlevsellik kazandırdık. Sorunlarını buradan da iletebilirsiniz. 100 günlük icraat programımız da sizlere sunduğumuz hedeflerimize ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm ilçemizi kapsayan genel revizyon imar planı çalışmalarını başlattık. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız da eksiklerimizi tamamlayarak ilgili mercilere girişimlerimizi gerçekleştirdik. Sosyal Yardım Müdürlüğümüzü oluşturarak ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşıyoruz. Park ve Bahçeler birimimizi oluşturarak çocuklarımızın aileleriyle birlikte güvenli ve nezih bir ortamda vakitlerini geçirebilmeleri için parklarımızın bakım onarım çalışmalarına başladık. Hamdolsun emekleyen sistemi yürür hale getirdik. Kısa bir süre sonra da İnşallah koşar hale getireceğiz. Planlı ve stratejik çalışmalar neticesinde asli işlerimizi önceleyerek hizmet anlayışımızı sahaya yansıtıyoruz.”

BAŞKAN SANDIKÇI’YA TEŞEKKÜR

Çözüm merkezinin hazır bulunarak tüm taleplerin notlarını aldığı programın sonunda söz alan Atatürk Mahallesi Muhtarı Lütfi Tercanlı bizzat mahallesine gelinerek tek tek vatandaşlara söz verilmesinin ve muhalefet partilerinin de bu toplantılara iştirak etmesinin bir ilk olduğunu vurgulayarak Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'ya teşekkür etti. Tüm katılımcılarla birlikte fotoğraf çekinilmesinin ardından mahalle buluşmaları programı sona erdi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
11 Temmuz güncel altın fiyatları
11 Temmuz güncel altın fiyatları