google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Canik Belediyesi’nde tasarruf zamanı
Reklam

Canik Belediyesi’nde tasarruf zamanı

Samsun’da E-Belediye Bilgi Sistemi toplantısı Canik Belediyesi ev sahipliğinde başladı. Sistem sayesinde ülke genelinde yılda minimum 3 milyar TL tasarruf hedeflenirken, iş gücü kaynak ve zaman tasarrufu sayesinde belediyeler ekonomisine önemli katkılar sağlayacak.

21 Ekim 2019 - 16:46
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun’da E-Belediye Bilgi Sistemi toplantısı Canik Belediyesi ev sahipliğinde başladı. Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Bilgi İşlem Daire Başkanı Osman Hacı Bektaşoğlu, İçişleri Bakanlığı Daire Başkan Yardımcısı Kemal Atasoy, Büyükşehir Daire Başkanları ve belediye personeli katıldı. 
3 gün sürecek olan E-Belediye sistemi seminerinin açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tanıtım toplantısına ev sahipliği yapan Canik Belediyesine teşekkür etti. Başkan Demir, sanayi toplumundan bilgi toplumuna hızlı bir geçişin söz konusu olduğuna işaret ederek, iletişim teknolojilerinin her alanı olduğu gibi kamu yönetimini de etkilediğini kaydetti.
YILLIK 3 MİLYAR LİRA TASARRUF SAĞLANACAK
Canik Belediyesinde İçişleri Bakanlığı E-belediye Bilgi Sistemine geçiş için hazırlıklar tamamlandı. Canik Belediyesi bilgi işlem müdürlüğü tarafından E- belediye sistemine geçiş için son aşama olan eğitim seminerleri başlatılarak daha kolay ve ulaşılabilir belediyecilik anlamında önemli mesafe kat etmiş olacak. Sistem sayesinde ülke genelinde yılda minimum 3 milyar TL tasarruf hedeflenirken, iş gücü kaynak ve zaman tasarrufu sayesinde belediyeler ekonomisine önemli katkılar sağlayacak. Bu sisteme geçiş 2020 yılında bütün belediyeleri kapsayacak şekilde hedeflenmekte olup belediyelerdeki önemli veri akışı sorununu da ortadan kaldırmış olacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...