google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Canik Belediyesi’nde hedef sürdürülebilir kalkınma

Canik Belediyesi'nde hedef sürdürülebilir kalkınma

Sürdürülebilir kalkınma hedefini ve çevre politikalarını merkezine alan belediye Canik Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu çerçevesinde sürdürülebilir kalkınma kavramını uyguluyor.

30 Eylül 2019 - 16:20 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 17:00

SAMSUN HABER - Doğru atık yönetimi ile geleceğe daha güvenle bakmayı hedeflediklerini kaydeden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu çerçevesinde sürdürülebilir kalkınma kavramını uyguladıklarını söyledi. Sürdürülebilir kalkınma hedefini, çevre politikalarının merkezine alan belediye, geri dönüşüm ve çevre temizliği çalışmaları ile hem 2023 vizyonuna hem de daha temiz bir dünya hedefine yerel katkı sağlıyor.

CANİK HALKI DA TAKIMIN İÇİNDE

Canik Belediyesi olarak ilçede iktisadi, kültürel ve sosyal kalkınmayı sağlamak için önemli bir yürütücü güç olarak çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Sandıkçı, “Bütün büyük hareketler insan gücüyle meydana gelir. Biz sadece çevre mühendisi veya belediye çalışanı olarak değil, bütün Canik halkımızı çevre takımımız içinde düşünmekteyiz. Biz insanların takımda yer aldıklarında olağanüstü şeyler başarabileceklerine inanmaktayız. Sadece iyi fikirlere sahip olmak yeterli değildir. Ancak harekete geçtiğinizde başarabilirsiniz. Biz de ilçemizde bu doğrultuda çevre temizlik, geri dönüşüm çalışmalarını yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz” dedi.

TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN ANLAYIŞ

Atık yönetimini doğru yürüten şehirlerin, geleceğe daha güvenle bakacağını dile getiren Sandıkçı, “Çevre sorunları çoğunlukla yerelde kalmayıp, bölgesel ve küresel sorunlar doğurma potansiyeline sahiptir. Bu nedenle özellikle çevre sorununu Canik Belediyesi olarak toplumsal bir bütün olarak ele almaktayız. Politik kararların ne yönden olursa olsun alınması, yarattığı sonuçlar açısından çevreden bağımsız değildir. Biz de 2023 hedefleri doğrultusunda sürdürülebilir kalkınma modelinde sürdürülebilir bir çevre bilincini toplumsal bir bütün olarak değerlendirerek yerelden küresele doğru bir bilinçle geri dönüşüm ile ilgili projeler üretmekteyiz. Tüketen değil, tüketilenden üreten anlayışıyla mücadelemiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt iddialı konuştu
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt...
samsun haber - Altında rekor artış 
samsun haber - Altında rekor artış