Reklam
Büyükşehir Belediyesi borcunu açıkladı
Reklam

Büyükşehir Belediyesi borcunu açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı Ahmet Arslan, belediyenin toplam 1 milyar 664 milyon TL borcu olduğunu açıklandı

17 Nisan 2019 - 17:07 - Güncelleme: 17 Nisan 2019 - 17:52

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk'un başkanlığında gerçekleşti. Nihat Soğuk'un ilk, yeni dönemin ise ikinci toplantısında Samsun Büyükşehir Belediyesi 2018 faaliyet raporu görüşüldü. Toplantıda, Samsun Büyükşehir Belediye'sinin 2018 yılı gider bütçesi 809 milyon, gelir bütçesi ise 716 milyon 520 bin olarak kabul edildi. 
DIŞ BORÇ 104 MİLYON EURO
Faaliyet raporunu sunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı Ahmet Arslan belediyenin uzun vadede toplam 1 milyar 664 milyon TL borcu olduğunu da kaydetti. Arslan, belediyenin İller Bankası'na 10 yıl vadeli faiz dahil 690 bin TL, diğer bankalara 140 bin TL borcu olduğunu, dış borcun ise 104 milyon Euro (640 milyon TL) civarında olduğunu söyledi. 
SAMSUN’U İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ
Yeni dönemde ilk meclis başkanlığını gerçekleştiren Nihat Soğuk ise, "Güzel şehrimiz Samsunumuzu yöneten büyükşehir belediye başkanlarımıza meclisimiz adına teşekkür ediyorum. Bir dönemi geride bıraktık. Yeni bir dönemi birlikte icra etme gayreti içinde olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerimizle 5 yıl birlikte çalışacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi Samsun'un şahlanış dönemindeyiz. Bu dönemde iktidarı ve muhalefeti ile birlikte Samsun'u daha iyi noktalara çıkaracağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs'ten ölen sayısı 574 oldu
Koronavirüs'ten ölen sayısı 574 oldu
Tabipler Birliği’nden koronavirüsten güncel korunma önerileri
Tabipler Birliği’nden koronavirüsten güncel korunma önerileri