google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Bedensel engelli, İŞKUR desteğiyle yufkacı oldu
Reklam

Bedensel engelli, İŞKUR desteğiyle yufkacı oldu

Samsun'un Alaçam İlçesi'nde yaşayan bedensel engelli Satılmış Şahin, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) desteği sayesinde iş yeri açmanın mutluluğunu yaşıyor.

01 Aralık 2018 - 15:33

SAMSUN HABER - Televizyon izlerken engellilere yönelik girişimcilik kursuyla ilgili bir haber gören 42 yaşındaki Şahin, İŞ-KUR Bafra Şubesi'ne giderek detaylı bilgi edindi.

Girişimcilik kursuna katılarak belge alan Şahin, daha sonra İŞKUR'dan 36 bin lira hibe desteğine hak kazandı. İŞ-KUR'un iş yeri oluşturma kapsamında yapılan ödemelerle Şahin'e verilen destek 50 bin liraya yaklaştı. 

Alaçam ilçesinde yufka imalathanesi açan Şahin, iş yeri sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor. Şahin, İŞ-KUR'un engellilere yönelik desteklerini öğrenince bu konuda araştırma yapmaya başladığını söyledi.İlçelerinde İŞKUR'un şubesi olmaması nedeniyle Bafra şubesine başvurduğunu belirten Şahin, "Şube müdürü Yakup Ergenlik ile görüştüm. Bana İŞKUR'un hibe desteklerini anlattı. Ne yapmam gerektiği konusunda yol gösterdi. Ben de gerekli işlemleri yapıp önce belge aldım, sonra adım adım bu seviyeye geldik" dedi.

Şahin, "Projeyi hazırlarken önce araştırma yaptım, ne tarz bir işletme açabilirim diye. Sonra yufka imalatı yapmaya karar verdim. Benim gibi engelliler de çalışsın, araştırsın. Kendilerini eve hapsetmesinler. Devletimiz bizlere imkan veriyor, bunları değerlendirsinler" diye konuştu. 

Şube müdürü Ergenlik de engelli ve eski hükümlülerin topluma kazandırılması için İŞKUR olarak destek verdiklerini belirterek, ilgili kişileri verilen devlet desteklerinden yararlanmaya çağırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti