Reklam
Başkan Tütüncü: Üreticinin kaderi TMO’nun elinde
Reklam

Başkan Tütüncü: Üreticinin kaderi TMO’nun elinde

Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, açıklanan fındık taban fiyatının memnun edici olduğunu ancak TMO’nun alım yapmadığı takdirde, bu fiyatın daha aşağıya düşeceği belirterek, “Üreticinin kaderi TMO’nun elinde” dedi.

26 Temmuz 2019 - 14:18

SAMSUN HABER - Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, fındık taban fiyatında beklentilerinin 18 ila 20 TL arasında olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 TL olarak açıklanan fındık taban fiyatının memnun edici olduğunu söyledi. Toprak Mahsul Ofisi’nin devreye girip, mutlaka alım yapması gerektiğini kaydeden Tütüncü, “TMO kapılarını üreticiye kapatırsa, fındık fiyatları çok fazla düşecektir” diye konuştu. 
MEMNUN EDİCİ BİR FİYAT
TMO’nun alım yapmasının çok önemli olduğunu ifade eden Tütüncü, “Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık taban fiyatını 17 olarak açıkladı. Bu memnun edici bir fiyat. Ancak, fiyatın açıklanmasıyla iş bitmiyor. TMO’nun alım yapması da lazım. Üreticiler tüccarın, özel sektörün eline kalırsa, TMO’da kapıların açmazsa ve alım yapmazsa fındık fiyatı mecbur yine 15’in altına düşecek. Bu durumda üretici, ürünün tamamen zararın altına satmak zorunda kalacak. TMO’nun nasıl bir politika izlediğini bilmiyoruz. Üreticinin kaderi TMO’nun elinde” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HDP'Lİ 3 BELEDİYEYE KAYYUM 
HDP'Lİ 3 BELEDİYEYE KAYYUM 
MHP lideri Bahçeli'den kayyum atanmasına tam destek
MHP lideri Bahçeli'den kayyum atanmasına tam destek