google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Başkan Topaloğlu: 19 Mayıs üniversite şehri olacak
Reklam

Başkan Topaloğlu: 19 Mayıs üniversite şehri olacak

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Samsun Üniversitesi’nin 19 Mayıs İlçesi’nde bulunan Ballıca Kampüsünü ziyaret etti. Başkan Topaloğlu,  “Yeni açılacak olan bölümlerle birlikte ilçemiz bir üniversite şehri olacak” dedi

31 Ocak 2020 - 11:12 - Güncelleme: 31 Ocak 2020 - 11:15
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun’un 2. Devlet Üniversitesi olan Samsun Üniversitesi’nin 19 Mayıs İlçesi’nde bulunan Ballıca Kampüsünü ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın ile istişarede bulundu.
DESTEĞE HAZIRIZ
Kampüs çevresinde ve binasında devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Topaloğlu, “Samsun Üniversitemizin ilçemizde bulunan Ballıca kampüsünde devam eden çalışmaları Rektör Hocamız, Prof. Dr. Mahmut Aydın ile birlikte inceleyerek istişarede bulunduk. Yeni açılacak olan bölümlerle birlikte ilçemiz bir üniversite şehri olacak. 19 Mayıs Belediyesi olarak her türlü desteğe hazırız” ifadelerini kullandı.
ÖĞRENCİ SAYISI ARTACAK
 Samsun Üniversitesi’nin Ballıca Kampüsü’nde, aktif olarak bin öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, ‘’19 Mayıs İlçemizde bulunan kampüste, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu bulunmakta. Önümüzdeki dönemde, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu gibi bölümlerin açılmasıyla eğitim gören öğrenci sayısı her geçen yıl artarak devam edecek. Eski tekel tütün depolarının olduğu bölümlerde gerçekleştireceğimiz tadilat çalışmalarıyla birlikte, kampüsümüz daha da büyüyerek, Ballıca Yerleşkesini üretim ve AR-GE merkezine dönüştürmeye çalışıyoruz. 19 Mayıs İlçemiz bir üniversite şehri olacak’’ diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...