Reklam
Başkan Sarıcaoğlu: Yöresel yemeklerde iddialıyız
Reklam

Başkan Sarıcaoğlu: Yöresel yemeklerde iddialıyız

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Yöresel yemeklerimiz ile gastronomi turizminde de iddialı olduğumuzu göstereceğiz" dedi

09 Aralık 2019 - 16:04 - Güncelleme: 09 Aralık 2019 - 16:57

SAMSUN HABER - Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Türkiye’de ilk kez Kavak’ta yapılan kuyuda kaz tiridi siparişinin patladığını belirterek, Kavak'ın yöresel yemeklerde iddialı olduğunu söyledi. 

Büryan Kebabı ile isim yapan Kavak Belediyesi Güven Park Sosyal Tesisleri'nin, kuyuda kaz tiridi ile bir anda bölgenin en çok ilgi gören tesisi olduğunu kaydeden Başkan Sarıcaoğlu, "İlk başlarda sadece haftanın belli günlerinde yapılan ancak sunduğu farklı damak tadı ile bir anda ünlenince talep patlaması yaşayan kuyuda kaz tiriti artık haftanın her günü hazırlanarak müşterilere sunulmaya başladı" diye konuştu.


Kaz tiridi yemeğinin ilçede bir kültür mirası olduğunu ifade eden Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “Halkımızın ve misafirlerimizin severek tükettikleri kaz tiridini belediyemize ait tesislerimizde şimdi de Türkiye’de ilk kez kuyuda yapmaya başladık ve beklediğimizden çok daha büyük bir ilgi gördü. Damak tadına önem verenlere ayrı bir lezzet sunan kuyuda kaz tiritini şimdi haftanın her günü yapılarak misafirlerimize sunuyoruz. Kuyuda kaz tiritimizin bizi en çok sevindiren yanı ününün ilçe sınırlarını aşarak ilçemiz tanıtımına büyük katkı sunması oldu” dedi.
[15:38, 09.12.2019] Sedat Oksuzoglu: Manşet verin :)))

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı