google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Reklam
  • Reklam
Başkan Sandıkçı öğrencilerle buluştu
Reklam

Başkan Sandıkçı öğrencilerle buluştu

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İlim, hikmet, irfan yolunda yürüyen, şuurlu bir gençliğin yetişmesi için sorumluluklarımızın farkındayız” dedi

18 Şubat 2020 - 16:51
Reklam

SAMSUN HABER - Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı öğrencilerle bir araya geldi. AK Parti Canik İlçe Başkanlığı’nda öğrencilerle buluşan başkan Sandıkçı, öğrencilerle yakından ilgilendi, sohbet etti, tavsiyelerde bulundu. 

BAŞARININ YOLU ÇOK OKUMAK, ÇOK ÇALIŞMAK
Öğrencilerinden hayal kurmalarını isteyen Başkan Sandıkçı, “Ülkemizin geleceğine katkı vermeniz için geçmişinizi iyi bilmelisiniz, ecdadınızı iyi tanımalısınız. Bunları kazanmanın yolu çok okumaktan araştırmaktan geçiyor. Sürekli okuyarak, araştırarak, çok çalışarak başarıyı yakalarsınız. Yarının belediye başkanları, bakanları, cumhurbaşkanları sizlerin arasından çıkacak” diye konuştu.

UFKUNUZU GENİŞ TUTUN
Belli meslek dallarında yığılmalar olduğunu kaydeden Başkan Sandıkçı, “Bir an önce kendinizi garantiye almak istiyorsunuz. Ülkemizin hekime, hâkime, öğretmene, mühendise, askere, polise, bekçiye ihtiyacı var, her zaman da olacak bu doğru, fakat ülkemizin şiddetle genç beyinlere de ihtiyacı var. Bir an önce meslek sahibi olayım hayatımı garantiye alayım anlayışı yerine ufkunuzu geniş tutmalısınız” şeklinde konuştu.

GELECEĞİMİZ SİZ GENÇLERE EMANET
Sadece üniversiteyi bitirmenin yeterli olmadığını da belirten Başkan Sandıkçı, “Hedefiniz doğrultusunda bitirdiğiniz bölüm konusunda uzmanlaşmalısınız. Araştırmacı olmalısınız. Çağımızda artık Robotik kodlama, programlama gibi yeniçağın getirdiği çok önemli meslek dalları var. Teknoloji çağında ülkemizin geleceği için bu alanlarda da başarılı olmak zorundayız. Dünya devleri Apple ve Google gibi şirketlerin beyin ve düşünce takımlarında Türk kardeşlerimizin olması bizlerin göğsünü kabartıyor. Onların başarısıyla onurlanıyoruz, gurur duyuyoruz. Şu an sizlere hayal gibi gelebilir ama sizlerde oralarda olabilirsiniz. Gelenek ve göreneklerimize sahip çıkarak, doğru yerde doğru çalışmalar yaparak, ülkemizin geleceği için, küçük yaşlarda büyük hayaller kurarak ve sonrasında çok çalışarak başarılı olabilirsiniz, ülkemize faydalı, yararlı olabilirsiniz” dedi. 

SİZLERİN BAŞARISI İÇİN GEREKENİ YAPIYORUZ
Belediye’nin eğitim çalışmaları hakkında öğrencilere bilgiler  veren Başkan Sandıkçı, “Bizler sorumluluklarımızın farkındayız. Sizlerin en iyi şartlarda eğitim almanız için okullarımızla, kurumlarımızla sürekli istişare halindeyiz. İlçemiz okullarının eksikliklerini tespit ederek gidermeye çalışıyoruz. İlçemiz okullarından, öğrencilerimizi öğretmenleriyle birlikte spor salonlarımıza taşıyarak salon sporlarıyla tanıştırıyoruz. Yine spor yapmak isteyen gençlerimizi ücretsiz olarak salonlarımıza getiriyoruz. Üniversiteye hazırlık kurslarımız devam ediyor. Karadeniz’de olmayan bir okulu, Doğa Okulu (yaşayan okul) Türkiye’de ikincisi ilçemize yapılacak. İlçemizin gençleri her alanda başarılı olsun istiyoruz. İlçemizin, şehrimizin, ülkemizin yarınları sizlerle emin ellerde olacak. Sizlere güveniyoruz. Sizlerin mutlu olması için sizlerin yarınları için çalışmaya devam edeceğiz” 
Başkan Sandıkçı, öğrencilerin sorularını cevapladı. Öğrencilerin Hasan Doğan Spor Salonunda futsal, şehir dışı gezileri, tasarım kursları gibi isteklerinin yerine getirileceğini belirtti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - Samsun'da 14 Temmuz nöbetçi eczanelerin listesi
Samsun Haber - Samsun'da 14 Temmuz nöbetçi eczanelerin listesi