Reklam
Başkan Oral: Samsun’da piyasalar hareketlenecek
Reklam

Başkan Oral: Samsun’da piyasalar hareketlenecek

Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, bankaların konut kredisi faizi 0,99’a düşürmesini piyasaları hareketlendireceğini belirterek, vatandaşları gayrimenkul yatırımı yapmaya çağırdı

01 Ağustos 2019 - 16:33

SAMSUN HABER - Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, bankaların 500 bin liraya kadar 180 ay vadeli konut kredisi faizini yüzde 0.99 olarak düşürmesini değerlendirdi. Oral, faiz düşüşlerindeki beklentilerin 0,70-0,80 arasında olduğunu belirterek, “0,99 oranındaki düşüş de piyasaları hareketlendirecektir” dedi.
BEKLENTİMİZ GERÇEKLEŞMEDİ
Beklentilerinin daha düşük faiz oranı olduğunu belirten Oral, “Ziraat Bankası ve Vakıf Bank,  500 bin liraya kadar 180 ay vadeli konut kredisi faizini yüzde 0.99 olarak düşürdü. Diğer bankalar da faiz oranlarını yakın bir zamanda düşürecektir. Bizim, faiz oranındaki düşüş beklentimiz, 0,70-0,80 arasındaydı. Beklentimiz gerçekleşmedi ancak 0,99’luk oran da piyasaları hareketlendirecektir” diye konuştu. 
DÖVİZ ARTARSA PİYASALAR OLUMSUZ ETKİLENİR
Piyasalarda bir dengesizlik olduğunu kaydeden Oral, Şu anda piyasalarda bir dengesizlik söz konusu. Bu dengesizliğin kaybolması için, konut kredisi faizlerinin düşmesi yeterli değil. Ayrıca döviz ve altının da artmaması gerekiyor. Döviz ve altında yükselme olursa, vatandaşlar paralarını döviz ve altın almakla değerlendirecektir. Bu da inşaat piyasandaki hareketlenmeyi engelleyecektir. Vatandaşlarımızı, konut kredileri düşmüşken gayrimenkule yatırım yapmaya çağırıyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek