Başkan Mustafa Demir sporcuların coşkusuna ortak oldu
Reklam

Başkan Mustafa Demir sporcuların coşkusuna ortak oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atlı Spor Tesisleri'ndeki 'Binicilik Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan 62 sporcuya 'Lisans Belgeleri'ni vererek, sporcuların coşkusuna ortak oldu

21 Ekim 2019 - 15:15
Reklam

SAMSUN HABER - Faaliyetlerine 2009 yılında başlayan uluslararası standartlara sahip Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesisleri'nde eğitim gören 62 sporcu daha Lisanslı Binici olmaya hak kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Binicilik Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan 6'sı çocuk, 40'ı genç, 16'sı ise yetişkin olan binicilerin ve ailelerinin büyük coşku ve gururuna ortak oldu.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA BİR TESİS

Tören öncesi yaptığı konuşmada, Atlı Spor Tesisleri ile ilgili bilgiler sunan Başkan Mustafa Demir, "Faaliyete geçtiği günden beri tesislerimiz, uluslararası standartlarda kapalı ve açık alanları, modern ahırı, sosyal tesisleri, her biri branşında uzman eğitmen ve seyis kadrosuyla çocuklarımıza, gençlerimize ve yetişkinlere biniciliği tanıtmış, sevdirmiş ve birçok lisanslı sporcu yetiştirmiştir. Bugün burada lisans alan sporcularımız artık yarışmalara katılabilecekler. Türkiye Binicilik Federasyonu'nun 'Resmi Binici Kategorisi'ne giren sporcularımızı kutluyor, onları yetiştiren eğitmenlerimize ve çocuklarımızı binicilik sporuna teşvik eden ailelerine teşekkür ediyorum" dedi.

ÖĞRENCİLERE EĞİTİM, HASTALARA TEDAVİ

Tesislerde 9 pony, 5 yetişkin, 6 midilli olmak üzere toplam 20 at ve 2 de sahipli pansiyonel at bulunduğunu da açıklayan Başkan Demir, "Daha çok genç binicilerimiz için hizmet veren pony atlarımız ilgi görmektedir. Buraya gelen genç binicilerimiz keyifli vakit geçirmekte ve eğitim almaktadırlar. Atların Masal Dünyası adını verdiğimiz proje ile okullarımıza giderek öğrencilerimize at ve binicilik sevgisi aşılanmaktadır. Ayrıca tesisimiz, engelli ve birçok hastalığı olan vatandaşımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır. Hastalar, atlar eşliğinde hem tedavi görmekte, hem de keyifli vakit geçirmektedir" diye konuştu.

Başkan Mustafa Demir, konuşmasının ardından eğitimleri başarıyla tamamlayan 62 sporcunun lisans ve plaketlerini takdim etti.

2019/10/2019-10-21-16-04-29.jpg
2019/10/2019-10-21-16-04-34.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı