Reklam
Başkan Mustafa Demir’den Kızılcahamam değerlendirmesi
Reklam

Başkan Mustafa Demir'den Kızılcahamam değerlendirmesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Şehircilikte Yeni Yol Haritası'nı çizdiğini belirterek, "Samsun'da da artık yatay mimari ve şehirleşme dönemi başlayacak" dedi

29 Nisan 2019 - 17:12

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı değerlendirdi. Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehircilikte yeni yol haritasını çizdiğini belirterek, "Samsun'da da artık yatay mimari ve şehirleşme döneminin başlayacağını söyledi. 
ARTIK HALKA HİZMET ZAMANI
AK Parti'nin Kızılcahamam toplantılarının özellikle 31 Mart seçimleri sonrası tüm teşkilatları ve belediye başkanlarını bir araya getirmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmeleriyle son derece önemli olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Demir, "Bir büyük seçimi daha başarıyla geride bırakan AK Parti, artık yeni hedeflerin peşinde koşacak. Artık halkımız için hizmet zamanı. Hep birlikte 2023 hedeflerimize kilitlendik" diye konuştu.
YATAY MİMARİ VE ŞEHİR KALİTESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmalarda özellikle şehirleşme, kentsel dönüşüm gibi konulara ayrı bir önem verdiğine dikkati çeken Demir, "Herkesin bildiği üzere, seçim çalışmalarım boyunca ısrarla üzerinde durduğum konulardan birisi de dikey yerine yatay yapılaşmanın önünün açılmasıydı. Samsun'da özellikle dar alanda dikey yapılar yerine geniş alanda yatay yapılar alt yapıyı rahatlatacak, böylece şehir kalitesi ve konforu artacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'Yıkacaksınız. Biz yatay mimari diyoruz. Çünkü artık şehirlerin yapılanmasında, planlanmasında bunlara dikkat etmemiz lazım' sözleri, bizleri bu yönde daha da cesaretlendirmiştir" dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kentsel dönüşüm çalışmalarını süratle tamamlayacağız" sözlerini de değerlendiren Mustafa Demir, "Samsun'umuzda özellikle İlkadım ve Canik ilçemizde kentsel dönüşümü hiç bir vatandaşımızı mağdur etmeden gerçekleştireceğiz. Bakanlığımız koordinesinde Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyemiz ile birlikte, halkımızın hakkını ve hukukunu koruyarak yapacağımız çalışmalarla kentsel dönüşümü İlkadım'da tamamlamak niyetindeyiz. Bu konuda halkımızın desteğini alacağımızdan kuşku duymuyorum" ifadelerini kullandı.
BAKANLARDAN 'SANAYİ' DESTEĞİ
Bakanlardan destek istediklerini söyleyen Demir, "Kamp süresince Bakanlarımız ile de görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle kentsel dönüşüm ve sanayi bölgeleri oluşturma yönündeki projelerimiz için Bakanlarımızdan destek istedik. Sadece bu açılardan değil her yönüyle yararlı ve verimli bir kamp oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve değerli Bakanlarımızın desteklerini arkamızda hissetmek bizlere güç ve moral veriyor” şeklinde konuştu. 
AK PARTİ'NİN SAHİBİ MİLLETTİR
Demir açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, AK Parti'nin sahibi milletimizdir. Bizlerin tek bir görevi var o da milletimize hizmet etmektir. Bu duygu ve düşüncelerimiz, Kızılcahamam kampında bir kez daha tazelenmiş, kamuoyuna deklare edilmiştir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da otomobil yoldan çıktı: 5 yaralı
Samsun'da otomobil yoldan çıktı: 5 yaralı
 Balıkçı Fevzi  son yolculuğuna uğurlandı
Balıkçı Fevzi  son yolculuğuna uğurlandı