google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
 Başkan Köksoy: Liyakat diyordun ne oldu başkan?

 Başkan Köksoy: Liyakat diyordun ne oldu başkan?

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Köksoy,  Atakum Belediye Başkanı Deveci'ye yeğenlerini belediyede işe almasına sert çıktı. Köksoy,  "Liyakat diyorsunuz sayın başkan ne oldu? Daha neler duyacağız "dedi

05 Eylül 2019 - 13:08

SAMSUN HABER - CHP'li Atakum Belediye Başkanı Avukat Cemil Deveci'nin yeğeni Merve Selin Cengiz'i Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirmesinin ardından, belediye meclis toplantısında AK Partili belediye meclis üyelerinin ısrarlı soruları üzerine yeğenine belediye şirketi kurdurttuğu ve yeğenini belediyede işe aldığı ortaya çıkmıştı. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Avukat Haluk Köksoy, Başkan Deveci'ye tepki gösterdi. 

YASAL BOŞLUKTAN YARARLANILDI
CHP'li Başkan Deveci'nin yasal boşluktan yararlanarak, borçlarını  gerekçe göstererek kapattığı Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketi'nin yerine yeğenine Atakum Sanat Kültür Turizm Org.Gıda San. Tic. Ltd. Şirketi'ni kurdurttuğunu söyledi. Belediye şirketlerinin bakanlık onayı ile kurulduğunu belirten Köksoy, "Ancak yasada şöyle bir boşluk var. Hibe şirket yoluyla belediye karşılıksız olarak bağışlanan bir şirketi alabilir. Burada yeğenine şirket kurduruyor ve bu şirketi belediye bünyesine dahil ediyor. Kamu kurumu olan belediye kamu şirketini alabilir ancak yasadan doğan bir boşlukla bu işlem yapılmış. Bu etik değil "dedi. 

ATAKUM'DA İŞÇİLERE MOBBİNG UYGULANIYOR
Atakum Belediye Başkanı Deveci'nin seçim öncesi liyakatten bahsettiğini hatırlatan Başkan Köksoy, belediyeye yapılan akraba atamalarına tepki gösterdi. Deveci'nin yeğenini Özel Kalem Müdürü yapmasının ardından şirket kurdurttuğu yeğenini belediyede işe aldığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Köksoy, " Biz yeğeni olduğunu bilmiyorduk. Belediye meclis toplantısında soru önergemize verilen cevapla öğrendik. Sayın başkan seçim öncesi liyakatten ve kimsenin işine son vermeyeceğinden bahsediyordu. İşten atılan işçiler var, 200 işçi alındı. Belediyede çalışanlara mobing uygulanıyor. Üniversite mezunu işçiler çöpe veriliyor. Başkan ne oldu liyakkatan bahsediyordun? Yeğenleri işe başlamış belediyede. Başka şeylerde çıkacaktır. AK Parti'yi eleştireceksin, sonra sen akraba atamaları yapacaksın. Bu doğru değil" diye konuştu. 

ATAKUM'DA YÖNETİM BOŞLUĞU VAR
Atakum Belediyesi'nde yönetim boşluğu olduğunu söyleyen AK Parti Atakum İlçe Başkanı Avukat Köksoy, "Sayın başkan belediyenin şirketini borç iddiasıyla kapattı. Sürekli belediyenin borcu olduğu yönünde serzenişte bulundu. Yalnız burada bir şey var. Atakumlu esnafın görüşleri dikkate alınmadı. Kendileri ile hiç görüşülmedi. Esnaflar dışlandığını hissederek belediyeye haciz gönderdi. Sayın başkan belediyeye haciz getirterek devri sabık oluşturmak ve önceki yönetimi suçlamak için bunu tercih etmiştir. Bu başkanın beceriksizliğidir. Samsun'da birçok belediyenin borcu var. Esnafımızla görüşülse böyle olmayabilirdi. Burada çözüm üretmek mesele" ifadelerini kullandı
Kaynak: Halk Gazetesi

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi