Reklam
Başkan Demirtaş: Ücretleri kesmek zorunda olduğumuz için çok...
Reklam

Başkan Demirtaş: Ücretleri kesmek zorunda olduğumuz için çok üzgünüm

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediye çalışanlarının maaşlarını tam olarak veremediklerini açıkladığı konuşmasında gözyaşlarına hakim olmakta zorlandı. Konuşma sırasında boğazı düğümlenen Demirtaş, çok üzgün olduklarını belirtti

26 Temmuz 2019 - 14:22

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bu yıl 26’ıncısı düzenlenen sünnet şöleninde yaptığı konuşma sırasında belediyenin içinde bulunduğu tabloyu İlkadımlılarla paylaştı. Belediye çalışanlarının ücretlerini kesmek zorunda kaldıklarını anlattığı konuşmasında duygusal anlar yaşayan Demirtaş, gözyaşlarına hakim olmakta zorlandı. Boğazı düğümlenen ve sesi titreyen Demirtaş, çok üzgün olduklarını söyledi. 
MALİ SIKINTI İÇİNDEYİZ
Belediye olarak sıkıntılı bir dönem geçirdiklerini kaydeden Demirtaş, “İlkadım Belediyesi’nin, benim teslim ettiğim tarihte sadece kamu alacaklarından doğan 95 milyon borcu vardı. O zamanki başkan Erdoğan Tok, benim belediyeyi batırdığıma dair dedikodu yaptı. Ben de ona ‘5 yıl sonra bu rakamı 95 milyonda tutarsanız, sizi alnınızdan öpeceğim’ dedim. Ancak şu anda belediyenin borcu 264 milyon, yani benim bıraktığımın 2.5 katı. Dolaysıyla belediye olarak mali sıkıntı içerisindeyiz. Onun için her şeyde tasarruf yapıyoruz” diye konuştu.
HEP BERABER BU ZOR GÜNLERİ ATLATACAĞIZ
Konuşmasının devamında duygusal anlar yaşayan Demirtaş, “Ben dar gelirli bir ailenin çocuğuyum. Eve ekmek götürmenin ne anlama geldiğini iyi bilirim. Ücretlerini kesmek zorunda olduğumuz belediye çalışanlarımızın durumu bizi çok üzüyor. Bu zor günleri bir, bir buçuk sene içerisinde atlatacağız. Bu günler hiç yaşanmamış gibi önümüze bakacağız. Hep birlikte İlkadım ailesi olarak el ele geleceğe beraber yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek