google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Başkan Demirtaş’tan öğrencilere tatil sözü
Reklam

Başkan Demirtaş’tan öğrencilere tatil sözü

İLKEM'li öğrenciler İlkadım Belediye Başkanı'nı ziyaret etti. Başkan Demirtaş, üniversite sınavlarında en iyi bölüm kazanıp yerleşecek olan öğrencilere tatil ve gezi sözü verdi

14 Mart 2020 - 12:57
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi destekli olarak hizmet veren İLKEM Etüt ve Eğitim Merkezi Öğrencileri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a sürpriz bir ziyarette bulundu. Eğitim Koordinatörü Davut Öz, eğitimci İdris Yüce ile birlikte Derebahçe, Kadifekale, Yaşardoğu 3 farklı şubeden 20 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ziyarete Başkan Demirtaş, öğrencilerle tek tek ilgilendi sorularını yanıtladı. Öğrencileri kapıda karşılayan Başkan Demirtaş, Belediye ve yerel yönetimler hakkında bilgiler verdi.

SAMSUNSPOR MAÇINA GİTMEK İSTİYORUZ

Sınav hazırlık grubu diye ifade edilen LGS ve YKS hazırlık öğrencileri İLKEM Etüt ve Eğitim Merkezine hizmetleri nedeniyle Başkan Demirtaş’a teşekkürlerini sunan Eğitim Koordinatörü Davut Öz, "Kursumuzda 283 tane YKS hazırlık öğrencimiz, 156 tane de LGS Hazırlık öğrencimiz Sınava hazırlanıyor. Toplamda 439 tane Sınava hazırlanan öğrencimiz var. 3 Farklı Şube ile 39 Farklı mahalleye ve 4 farklı ilçeden gelen öğrencilere eğitim hizmeti veriyoruz.7 Haziran LGS ve 21 Haziran YKS sınavına hazırlanan öğrencilerimizle sınav öncesi moral ve motivasyon noktasında birlikte Samsunspor maçına gitmeyi arzu ediyoruz” dedi.

DAHA FAZLA EMEK BAŞARIYI YANINDA GETİRİR

Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Belediyemizin dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik açtığımız İLKEM eğitim ve öğretim kurumu ile eğitim ve öğretim alanında yapılan özverili çalışmalar sonucunda okullarımızdaki öğrencilerin başarıları artarak devam ediyor. İlkadım’da eğitim alanında alınan başarılarının devamı öğrencilerin en güzel şartlarda eğitimlerini devam etmeleri noktasında öncelikle ilçemizde eğitim veren okulların fiziki şartlarını daha modern hale gelmesi için eğitime ayırdığımız bütçe doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlkadım belediyesi olarak her zaman elimizden geldiği noktada eğitime yardım etmeye gayret gösterdik. Bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. İlçemizdeki mevcut eğitim seviyesinin yükseltilmesi adına birçok proje hayata geçirildi. Daha fazla emek ve çaba sarf ederek başarı oranının artacağına inanıyorum. Eğitim alanında örnek alınacak bir ilçe konumuna gelmesinde emeği olan idareciler ve öğretmenlerine özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

BAŞARI İÇİN GAYRET VATAN İÇİN FEDAKARLIK GEREKİR

Kendilerini yetiştirmelerini ve üniversite sınavlarında en iyi bölüm kazanıp yerleşecek olan öğrencilere de çifte müjde veren Başkan Demirtaş, "Bu başarı sağlanırsa ilk 80 bine giren öğrencilere ve ilk 300 bine girecek olanlarınıza Sakarya/ Kuzuluk tatili ve Çanakkale gezisi ile ödüllendireceğiz" ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Ekici’nin hazır bulunduğu ziyarette Başkan Demirtaş, ziyaretlerinden dolayı öğrencilere ve öğretmenleri Davut Öz ve İdris Yüce’ye teşekkür ederek derslerinde başarılar diledi. Ziyaret öğrencilerin çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları