Reklam
Başkan Demirtaş: Öğrencilerimizle projelere imza atacağız
Reklam

Başkan Demirtaş: Öğrencilerimizle projelere imza atacağız

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Öğrenci kardeşlerimizle birlikte her zaman daha iyi dayanışma içinde olup, birlikte güzel projelere imza atmayı hedefliyoruz" dedi

24 Ocak 2020 - 10:58

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı olan ilçede farkındalık yaratan aktiviteler gerçekleştiren İLKEM Etüt ve Eğitim Merkezi 'Sabah Buluşmaları'nda kapsamında her gün ayrı bir mahallede sabah namazında gençlerle bir araya geliyor. 

BÜYÜK CAMİ'DE BULUŞTULAR
İlk olarak Büyük Camii'de İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın, katılımıyla  ile başlayan Sabah Buluşmaları ile İLKEM Eğitim kursu öğrencileri ve öğretmenleri   kılınan namaz sonrası Acem Tekkesinde düzenlenen kahvaltıda İlkadm Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’la bir araya geldi.

DEMİRTAŞ BİLGİ ALDI
Başkan Demirtaş’a İlkem eğitim kurumlarında hakkında bilgi aktaran Koordinatör Davut Öz, "İlkadım ilçemizin her mahallesinden eğitim için gelen öğrencilerimizden 350 öğrencimiz Üniversite hazırlık (YKS) 140 öğrencimiz Liselere hazırlık (LGS) 400 öğrencinin ise İlkokul, Ortaokul, Lise takviye kurslarıyla toplam da 890 öğrencimize hizmet veriyoruz. Başlatmış olduğumuz bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz hem manevi yönde gelişimlere katkı sağlayıp sohbet ortamında bir araya gelerek akıllarına takılan sorulara yüz yüze konuşup cevap bulmalarına imkan sağladık" diye konuştu. 

BU ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ
Kahvaltıya katılım sağlayan öğrencilerle sohbet edip hayatında kesitlerle tavsiyelerde bulunan  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; "Bizler bir araya toplanıp böyle güzel bir organizasyonda buluştuğumuz için son derece mutluyuz. LGS ve YKS sınavına hazırlanan öğrenci kardeşlerimizle birlikte her zaman daha iyi dayanışma içinde olup, birlikte güzel projelere imza atmayı hedefliyoruz. Bu birlikteliğin artarak devam edeceğini burada görebiliyoruz. Sizler bizim ve bu ülkenin geleceğisiniz. Gözbebeklerimizsiniz. Ben bu vesile sizlerle beraber olmaktan mutluluk duydum” ifadelerini kullandı. 

BU BULUŞMALAR ÇOK ÖNEMLİ
Manevi değerler eğitimi kapsamında bu tür organizasyonlarda  önemsediği belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,  “Manevi değerler eğitimi kapsamında çocuklarımızı sabah namazında bir araya getirme isteğimiz vardı. İlkin beraber başlattığımız bu programımızı eğitim kurumlarımızda öğrenim gören gençlerimizin sürdürmesi bizleri çok mutlu etti. Amacımız öğrencilerimizin gönüllerinde bir çiçek açmasını sağlamak ve inancın, merhametin güzelliğin çiçeklerini açtırmak. Sadece başarılı olmakla öğrencilerimizin yetiştiğini düşünmüyoruz ve aynı zamanda milli, manevi, inanç ve toplumsal değerlerimizinde çocuklarımıza aktarılmasında bu  tür etkinliklerin buluşmanın önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu
Samsun şehidini karşıladı
Samsun şehidini karşıladı