google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Başkan Demirtaş’ın aklı Meclis’in reddettiği ‘kredi’de...
Reklam

Başkan Demirtaş’ın aklı Meclis’in reddettiği ‘kredi’de kalmış

Başkan Demirtaş, onaylanmayan kredi için gündem yaratmaya çalışıyor. Demirtaş, konuyu yeniden gündeme getirebileceklerini belirtti. 

11 Mayıs 2020 - 03:47

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, geçen ay toplanan olağanüstü meclis toplantısında onay alamadığı 6 milyonluk kredi konusunu yeniden gündeme taşıdı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Nisan ayı başında gerçekleşen olağanüstü meclis toplantısında istediği krediye onay çıkmamasını yorumladı. Bir haber ajansına yapan Demirtaş, konuyu yeniden gündeme taşımaya hazırlanıyor. Kredi kullanma yetkisine onay çıkmamasına oldukça bozulduğu anlaşılan Başkan Demirtaş’ın, konuyu tekrar gündeme getirme ve yetki alabilme peşine düştüğü anlaşılıyor.

RED KARARINA BOZULMUŞTU

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 8 Nisan tarihinde belediye meclisini olağanüstü toplamış, 6 milyon TL kredi kullanma yetkisi talebinde bulunmuştu. Kredi talebi mecliste uzun tartışmalara neden olmuş, meclis üyeleri ve başkan arasında sözlü tartışmalar ve gerginlikler yaşanmıştı. Tartışmaların ardından yapılan oylamada kredi kullanma yetkisi oy çokluğu ile reddedilmiş ve Başkan Demirtaş bu duruma çok bozulmuştu. Kredi talebinin red yemesi ise günlerce gündem konusu olmuştu.

DEMİRTAŞ’IN AKLI O TOPLANTIDA

Olağanüstü meclis toplantısının üzerinden bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen Başkan Necattin Demirtaş’ın bir haber ajansına konu ile ilgili yaptığı açıklamalar, aklının hala bir ay önceki mecliste kaldığını gözler önüne serdi.

MECLİS ÜYELERİNE YÜKLENDİ

Başkan Demirtaş, haber ajansına yaptığı açıklamada; meclis toplantısında da dile getirdiği kullanılacak kredi ile 4.2 milyon TL kara geçecekleri iddiasını yineleyerek red kararının doğru olmadığını öne sürdü. Başkan Demirtaş açıklamasında ayrıca, alınan kararın tamamen siyasi olduğunu ifade ederek meclis üyelerine yüklendi.

KREDİ İÇİN GÜNDEM ÇALIŞMASI

Demirtaş, açıklamasının devamında kredi talebini yeniden gündeme getirmek istediklerini belirterek, parti grupları ile yeniden görüşme yapacaklarını ifade ederek topu meclis üyelerine attı. Demirtaş’ın açıklamasındaki, “Eğer, ‘biz yanlış yaptık, sen bir daha getir, geçiririz' diyorlarsa elbette ki gündeme getiririz” sözleri dikkati çekti.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x