Başkan Demir: Otoparklarla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var
Reklam

Başkan Demir: Otoparklarla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, otopark ihtiyacı konusunda çok ciddi bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Dar gelirli vatandaşlarımıza abonmanlık sistemi sunabiliriz" dedi

13 Eylül 2019 - 17:16

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlğında gerçekleşti. Mecliste ilgili komisyonlardan havale edilen 17 maddenin 16’sı oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. Atakum ilçesi Balaç Mahallesi’nde yapılacak hastanenin nazım imar plan değişikliği maddesi ise alanda araştırma yapılması kararı alınarak, komisyonda bekletilip yeniden görüşülmesine oy birliği ile karar verildi.

OTOPARK DENGESİNİ İYİ KURMALIYIZ
Ücretsiz otopark konusunun gündeme geldiği mecliste, otopark hakkında önemli açıklamalar yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehirlerde otopark dengesini çok iyi kurmak lazım. Şu anda Samsun’da projelerimiz devam ediyor. Canik’ten Cedit’e kadar olan bölgede teknik arkadaşlarımız otopark ihtiyacı için çok ciddi bir çalışma yapıyor. İlçe belediyelerimizle de müşterek olarak çalışıyoruz. Çarşamba, Bafra ve Havza ile birlikte diğer ilçelerimizde de çalışmalarımız devam ediyor. Otoparkların topyekun işletmesini ortak bir dijital teknolojiyi de kullanarak, işletme maliyeti çok düşük bir sistem üzerinde de çalışıyoruz" ddiye konuştu.

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARI DÜŞÜNÜYORUZ
Dar gelirli vatandaşları düşündüklerini kaydeden Başkan Demir: "Mahalle araları gibi belli yerlerde dar gelirli insanların otopark ücretlerini kaldırabilecekleri abonman sistemi getirebiliriz. Diyelimki vatandaş 30 gün boyunca aracını şehrin neresine park ederse etsin bir sistem geliştireceğiz. Bunun yanı sıra umumi yerlerde yerli-yabancı çok sayıda insanın aracıyla uğradığı yerler var. Onla ilgili önerilere de açığız. Türkiye’de otopark sistemini çözmüş, onu en iyi işleten kentlerden birisi olmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

2019/09/2019-09-13-17-49-23.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunlu Binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden terörist öldürüldü
Samsunlu Binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden terörist öldürüldü
Geceyarısı intiharı özel harekat önledi
Geceyarısı intiharı özel harekat önledi