Başkan Demir’den personel müjdesi
Reklam

Başkan Demir'den personel müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, KPSS ile büyükşehir belediyesine ve SASKİ'ye toplam 194 memur statüsünde personelin alınacağını açıkladı

08 Ocak 2020 - 17:28
Reklam

SAMSUN HABER - 2020 yılının ilk Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı, Başkan Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi. Ocak ayının ilk toplantısında 32 gündem, 1 de gündem dışı olmak üzere toplam 33 madde görüşüldü. Maddelerin tamamı oy birliği ile görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Başkan Mustafa Demir, mecliste yaptığı açıklamada KPSS sonuçlarına göre mülakatla 124 kişinin Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde, 70 kişinin ise SASKİ’de işe alınacağını söyledi.

BİRÇOK ALANDA PERSONEL ALINACAK
Gerçekleştirecekleri projelerde birçok alanda personele ihtiyaç duyacaklarını kaydeden Başkan Demir, “Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne 124 teknik ağırlıklı devlet memuru statüsünde personel alacağız. Şu anda da komisyona havale ediyoruz. 1 hafta 10 gün içerisinde de bakanlığa yazı göndereceğiz. SASKİ’ye de 70 civarında yine KPSS’den ilana çıkıp personel alacağız. 2020 yılında ve sonrasında birçok projeye başlayacağız. Dolayısıyla birçok alanda personele ihtiyacımız olacak. Uzun süredir KPSS’den belediyemize personel alınmamış. Bunu çok önemsiyoruz" dedi.

GENÇ BEYİNLERLE ÇALIŞACAĞIZ
Bakanlık yaptığım dönemde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne KPSS'den bin 200 personel aldığını hatırlatan Başkan Demir, "Genç beyinler ile  yeni bir vizyonla tam bir idealist bir kadro oluşuyor. Gençlerimiz bu konuda çok iyi yetişiyorlar. Şu anda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kendi alanında dünyada açık ara en iyi kuruluşudur. Genç kadroyu belediyemize kattığımızda Türkiye’de büyükşehirler arasında daha da öne geçmemek için hiçbir nedenimiz yok. Hedefimiz bu yönde. Mimar, mühendis, bilişim, elektrik-elektronik, kamu yönetimi, işletme, iktisat, sosyolog ve veteriner gibi hemen hemen ihtiyaç duyduğumuz her alanda ilana çıkacağız. İlana çıktığınız sayının bir üstünde mülakatla alıyorsunuz. Burada yeteneklerine ve bize yarın ne katabileceklerine bakacağız. İlçe belediyelerimizin de bu tür ihtiyaçları varsa KPSS’den almasını öneriyorum. Bu genç arkadaşlarımızın belediyemizin gücüne güç katacağını düşünüyorum. Tahmin ediyorum Ramazan ayı gibi yaz ortasında bu arkadaşlarımızı bünyemize katmış oluruz” die konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Samsun'da fıkra gibi olay
Samsun'da fıkra gibi olay