google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Başkan Avcı: Dere yatağına taş ve moloz yığılmasına göz...
Reklam

Başkan Avcı: Dere yatağına taş ve moloz yığılmasına göz yumuluyor

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Karayolları 7. Genel Müdürlüğü’nün Çarşamba-Ayvacık karayolunun ihalesini verdiği firmanın, Suat Uğurlu Barajı Hıdışali Köprüsü mevkiindeki dere yatağına taş ve moloz yığmasına göz yumduğunu iddia etti

19 Eylül 2019 - 17:47

SAMSUN HABER - Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı,  Karayolları 7. Genel Müdürlüğü’ne sert çıktı. Avcı, Karayolları 7. Genel Müdürlüğü’nün Çarşamba-Ayvacık karayolunun ihalesini verdiği firmanın, Suat Uğurlu Barajı Hıdışali Köprüsü mevkiindeki dere yatağına taş ve moloz yığmasına göz yumduğunu iddia etti.

KURUMLAR DERS ÇIKARMIYOR

Terme, Salıpazarı, Çarşamba ve Ayvacık İlçeleri'nde yaşanan sel afetinden ilgili kurumların ders çıkarmadığını kaydeden Avcı, “Haziran ve ağustos ayında sağanak yağıştan dolayı doğu ilçelerinde yaşanan sel afetinden ders çıkarmayan Karayolları 7. Genel Müdürlüğü, ihalesini verdiği Çarşamba-Ayvacık karayolunda çalışan bir müteahhit firmanın Suat Uğurlu Barajı Hıdışali Köprüsü mevkindeki dere yatağına 'taş ve moloz' yığmasına göz yumuyor” dedi.

AYVACIK RİSK ALTINDA

Avcı açıklamalarını şöyle sürdürdü:  "Olası bir sağanak yağışta yine sel sularının şehirleri talan edileceği, heyelanların oluşacağı bile bile dere yatakları dolduruluyor. Ayvacık risk altında. Sen dere yatağının ağzını taşla molozla doldur, sonra "ihmal, doğal afet" diye açıklama yap. Mağdur yine üretici olacak, malını kaybedecek. DSİ'ye, Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne sesleniyoruz. Müteahhit firmanın yaptığı suçtur. Kurum olarak bu doğa katliamına izin vermeyin."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x